9.12 XVI Połowy Poetyckie, Cafe „Strych”

Centrum Kultury w Gdyni i Przystań Poetycka „Strych”

zapraszają na XVI Połowy Poetyckie

9 grudnia, sobota / program:

g. 17.00 – spotkanie autorskie z poetką Bożeną Bobą-Dygą
g. 18.00 – spotkanie autorskie z poetą Wojciechem Brzoską
g.19.00 – koncert Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz
g. 20.00 – konkurs jednego wiersza – łowienie „na żywca”:
do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, należy osobiście odczytać 1 wiersz dotąd niepublikowany, nienagradzany o dowolnej tematyce; podpisaną kopię wiersza należy złożyć na ręce Jury. Ogłoszenie werdyktu nastąpi bezpośrednio po konkursie. Pula nagród w konkursie wynosi 1000PLN.

Antrakty muzyczne – Krzysztof Nawrocki

Cafe „Strych”, plac Kaszubski 7b, Gdynia

Połowy poprowadzą metaforyczni rybacy Wojciech Boros i Paweł Baranowski

Patronat: Kwartalnik Artystyczny Bliza, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich o. Gdańsk, Radio Gdańsk

Zapraszamy!

Wstęp wolny

————————–—–
Bożena Boba-Dyga – artystka polisensoryczna działająca równolegle na polu literatury, plastyki i muzyki.
Autorka dwóch tomów poezji: „Skrytka Sylvi von Sielberstein” oraz „Kropla”.
Za granicą ukazało się wydanie dwujęzycznego wyboru wierszy w przekładzie polsko-ukraińskim pt.: „Pisane Deszczem”, a także czterojęzycznego wyboru wierszy w przekładzie polsko-angielsko-niemiecko-francuskim pt.: „Spokój Śniegu”.
W przestrzeni plastyki tworzy montaże fotograficzno-literackie.
W działalności muzycznej sukcesem okazała się jej płyta z piosenką literacką do wierszy krakowskich poetów współczesnych i własnych z jej autorską muzyką pt.: „Koncert na wiersze”.

Wojciech Brzoska (1978) – poeta, autor ośmiu książek poetyckich, ostatnio „Jutro nic dla nas nie ma” (2017) .Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu „Brzoska i Gawroński”, z którym wydał płyty : „Nunatak” (2012) oraz „Słońce, lupa i mrówki” (2015).

Łukasz Marciniak (1984) – gitarzysta, kompozytor. Współtworzy duo improwizowane „Makemake”, grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzyki kompozytorów współczesnych – płyty „From the earth to the moon” (Złe Litery 2016), „Something between” (Zoharum 2017). Realizował muzykę do niemych filmów : „Pies Andaluzyjski” oraz „Golem” ,a także do performance’u „Pszczelarze”. W działaniach solowych pracuje nad własnym językiem artykulacji (pizzicato, preparacje), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noise’em i elektroniką.

Marcin Markiewicz (1977) – trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu „Konopians”. Animator kultury, fotograf.

Trio „Brzoska/Marciniak/Markiewicz” to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule.
Występowali na znaczących festiwalach literackich, m.in.: Festiwalu Brunona Schulza we Wrocławiu, Międzynarodowym Festiwalu Conrada w Krakowie, a także w klubokawiarniach i galeriach sztuki w różnych miastach Polski m. in. w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu.
Pierwsza płyta „Brodzenie” wydana zostanie w grudniu 2017 nakładem Fundacji Kaisera Soze z Lublina.

Tagi