28.07 IV Urodziny Janusza Christy w Sopocie

Termin: 28.07.2018, godz. 10.30-16.00
Miejsce: Grodzisko
Wstęp wolny

Pole, las, woda, wieś… Nadszedł czas – miotło nieś! Kultowe komiksy zasługują na to, aby je przeżywać. Janusza Christy nie ma już wśród nas, ale jego dzieła wciąż zachwycają kolejne pokolenia. Dlatego obchodzimy urodziny Mistrza (urodził się 19 lipca). A w tym roku świętujemy także 60-lecie komiksu „Kajtek i Koko” oraz 40-lecie „Gucka i Rocha”.

W programie imprezy przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Najmłodsi fani „Kajka i Kokosza” będą mogli wziąć udział w grze terenowej. Żeby wygrać, trzeba będzie zdobyć 6 pieczątek bohaterów „Kajka i Kokosza”, między innymi za strzelanie z łuku, rzucanie oszczepem, układanie mega puzzli i rozwiązanie quizu. Dla tych, którzy chcieliby nauczyć się rysowania komiksów, przeznaczone są zajęcia prowadzone przez cenionego rysownika, ilustratora i scenarzystę opowieści obrazkowych Wojciecha Olszówkę. Interesująco zapowiada się wykład Krzysztofa Janicza o tym, skąd Janusz Christa czerpał inspirację do swoich opowieści. Jakby tego było mało, otworzymy za jednym zamachem dwie nowe wystawy. A następnie zaprosimy znawców i wielbicieli twórczości Janusza Christy do swobodnej wymiany myśli, otwartej dyskusji i krótkich wystąpień. Będzie okazja, aby zadać pytania, o jakich nie śniło się filozofom – i usłyszeć wiarygodne odpowiedzi!

PROGRAM:
10:30 – 13:00 | Tropami bohaterów komiksu „Kajko i Kokosz” – gra terenowa
13:00 – 14:00 | Warsztaty rysowania komiksów, prowadzenie: Wojciech Olszówka
13:00 – 14:00 | „Kajtek i Koko”, „Gucek i Roch”. Historie oparte na faktach – prelekcja Krzysztofa Janicza
14:00 | Otwarcie wystaw: „O Januszu Chriście” oraz „Od Kajtka-Majtka do Gucka i Rocha”
14:30 – 16:00 | Archiwum pamięci – Janusz Christa. Otwarte spotkanie znawców i fanów twórczości Janusza Christy – dyskusje, krótkie wystąpienia, pytania od publiczności