Stacja Kultura odebrała nagrodę w ramach Mistrza Promocji Czytelnictwa

„Na najwyższe uznanie zasługuje zaangażowanie Biblioteki w upowszechnianie kultury czytania wśród mieszkańców, oferowanie wszystkim grupom społecznym oryginalnych, atrakcyjnych usług bibliotecznych oraz imprez kulturalno – edukacyjnych.” – tymi słowami Joanna Pasztaleniec – Jarzyńska, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, pogratulowała zespołowi sukcesu w ramach ogólnopolskiego konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019.

„Taka nagroda na rzecz promocji czytelnictwa motywuje i inspiruje do dalszych działań. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby i oczekiwania naszych czytelników i proponować wydarzenia, które spotkają się z ich zainteresowaniem. a jednocześnie zainspirują do częstszego sięgania po książkę. To, że nasi czytelnicy dostrzegają i doceniają nasze zaangażowanie jest najcenniejsze.  – podkreślają pracownicy biblioteki.

„Nasza Biblioteka po raz pierwszy wzięła udział w konkursie i od razu zostaliśmy wyróżnieni, mimo dużej konkurencji. Niestety, z uwagi na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa zostało odwołane największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce – 11. Warszawskie Targi Książki, które miały się odbyć  w dniach 21–24 maja 2020 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. To tam na uroczystej gali ogłaszano zwycięzców konkursu, czyli najbardziej aktywne biblioteki. Zamiast wielkiej gali pozostało nam wspólne zdjęcie z dyplomem na stronie SBP. Szkoda.” – Krystyna Laskowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rumi.