Zbiórka pieniędzy na wydanie książki o rodzinie Fedorowiczów

Jerzy Łukaszewski jest autorem książek i licznych artykułów o Gdyni. Od niedawna możecie czytać u nas jego artykuły w cyklu „Gdyńskie, arcygdyńskie”. Napisał kolejną książkę o Gdyni, tym razem o rodzinie Fedorowiczów związanych z Gdynią: Wacławie, jego bracie Januszu i synu Janusza – Jacku.

Na stronie pomagam.pl znajdziecie informacje nt. zbiórki. Każda kwota mile widziana!

Jerzy Łukaszewski:
„Jestem historykiem, wydałem już kilka pozycji, ale ta jest wyjątkowa i dlatego tak mi na niej zależy. Niestety firma sponsorująca wydanie wycofała się ze względu na własne kłopoty spowodowane pandemią.

Książka mówi o trzech członkach rodziny Fedorowiczów związanych z Gdynią. Wacławie – jednym z pierwszych absolwentów Szkoły Morskiej (jeszcze w Tczewie) i współautorze jednego z jej podręczników, założycielu pierwszej polskiej firmy ubezpieczeń morskich, jego bracie Januszu, obrońcy Gdyni w 1939 roku i aktorze w teatrze jenieckim w oflagu Grossborn i synu Janusza Jacku – słynnym aktorze, rysowniku, współzałożycielu legendarnego Bim Bomu, aktywnym do dziś.
Książka jest już gotowa, trzeba jednak zapłacić wydawnictwu za wykonane prace. Po załatwieniu tych spraw pojawi się „na stole” w ok. 2 tygodnie.
Myślę, że dla wielu czytelników, także z Gdyni, będzie miała niejedną niespodziankę.

Mam propozycję: potraktujmy wpłaty jako „przedpłatę” na gotowy egzemplarz. Wydawca ustalił cenę książki bez marży księgarskiej na 25 zł. Po wydaniu z miejscowymi zrobimy spotkanie, a zamiejscowym wyślę egzemplarz pocztą. Tak będzie chyba najrozsądniej.

Dodatkowo między wpłacających rozlosuje się prezenty – niespodzianki 🙂” 

Tagi