Biblioteka Sopocka zaprasza do udziału w konkursie wszystkich twórców poezji.

Niezależnie od tego, czy miałeś okazję podzielić się swoją poezją ze światem, czy do tej pory pisałeś do przysłowiowej szuflady, prześlij do nas swój wiersz – być może to właśnie do Ciebie powędruje tegoroczne Złote Pióro!

Dla ułatwienia zmieniliśmy i odświeżyliśmy formułę zapisów – poniżej znajdziecie formularz zgłoszeniowy ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.

Od 1 marca do 30 kwietnia 2024 czekamy na Wasze zgłoszenia. 

A już teraz zapraszamy na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów konkursu. Odbędzie się ona 19 czerwca o 17:30 w Sopotece (ul. Kościuszki 14). Podczas gali, bezpośrednio po oficjalnej części mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z Danielem Odiją wokół jego debiutanckiego tomu poezji ale.  

Na Państwa dodatkowe pytania odpowiemy mailowo: zlotepioro@mbp.sopot.pl lub telefonicznie: 601 483 736. 

O Złote Pióro Sopotu to ogólnopolski konkurs poetycki, którego pierwsza edycja odbyła się w 1995 roku. W konkursie udział biorą twórcy i twórczynie zarówno niezrzeszeni, jak i zrzeszeni w związkach twórczych.

Tematyka wierszy jest dowolna, a głównym kryterium oceny utworu są jego walory literackie. Celem konkursu jest popularyzacja kreatywnego pisania.

Załącznik: Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Biblioteki Sopockiej