Monika Milewska nagrodzona w III edycji TEATROTEKI FEST

Monika Milewska z nagrodą za dramaturgię została laureatką III edycji festiwalu TEATROTEKA FEST.

Najwięcej nagród trafiło do twórców „Słabych” autorstwa Magdaleny Drab w reżyserii Arkadiusza Biedrzyckiego – oprócz reżysera doceniono również autora zdjęć – Filipa Załuskę, muzyki Teoniki Rożynek i pierwszoplanową rolę kobiecą Karoliny Kominek.

Drugim najczęściej nagradzanym tytułem był „Falowiec” w reżyserii Jakuba Pączka. Ekranizację doceniło grono dziennikarzy i krytyków oraz jurorzy, którzy autorkę tekstu Monikę Milewską nagrodzili za „pełne poczucia humoru spojrzenie na historię”. Nagroda publiczności festiwalu trafia z kolei do twórców „Niesamowitych Braci Limbourg” autorstwa i w reżyserii Beniamina M. Bukowskiego.

Jury w składzie Borys Szyc (przewodniczący), Barbara Hanicka, Daria Kopiec, Michał Komar, Tomasz Raczek, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Michał Sobociński przyznało 10 nagród. Oceniający postanowili nie przyznawać w tym roku Grand Prix festiwalu, skupiając się na wyróżnieniach indywidualnych i proponując by kwota, która miała trafić do zdobywców Grand Prix (15 tys. zł), przeznaczona została na promocję cyklu Teatroteka WFDiF.

Organizatorami festiwalu są: Instytut Teatralny, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (producent cyklu Teatroteka WFDiF), Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Współorganizatorzy: Muzeum Warszawy. Festiwal współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej: e-teatr