1.07 Czytanie w pryzmacie w KUL

Termin: 1.07.2019, godz.18.00
Miejsce: Kaszubski Uniwersytet Ludowy
Wstęp wolny

Na jakie pytania odpowiemy podczas spotkania?
Do jakich książek sięgamy? Jak budujemy listę lektur i czyje doświadczenia chcemy poznać? Jak rozumiemy bohaterów powieści i czy potrafimy być świadomi – a co nieodłączne -również krytyczni wobec „neutralnej uniwersalności” czytanych powieści?

Podczas spotkania odpowiemy sobie na pytanie, jak nie popaść w pęta uniwersalności doświadczeń i zobaczyć brata oraz siostrę w bohaterach pisarzy. Zastanowimy się, przez jaki pryzmat czytamy i piszemy. Sprawdzimy, jakie książki przemawiają do naszej duszy i gdzie następuje załamanie światła w pryzmacie. Nie zabraknie również rozmów o lekturach zmieniających nasz świat oraz książek, które Waszym zdaniem „każdy musi poznać”.

Kto poprowadzi, „słowo” o Tobie?
Elżbieta Rutkowska, animatorka i dziennikarka. Absolwentka filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła specjalizację prasową i reportażową na Pomagisterskich Dziennych Studiach Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Przez sześć lat współpracowała z Telewizją Polską S.A., przygotowując cykle tematyczne, magazyny, reportaże oraz filmy dokumentalne. Prowadziła warsztaty dziennikarskie dla Fundacji Nowe Media. W Krytyce Politycznej od 2012. Od maja 2014 szefowa Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Masz pytania?
Osoba do kontaktu: Sulisława Borowska, tel. 603 991 705, e-mail: sulinab@kul.org.pl.

Tagi