29.11 Gdańskie Spotkania z Reportażem vol. 2

Termin: 29.11.2019, godz. 18.00
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej
Wstęp wolny

Gdańsk długo czekał na pogłębione rozmowy o reportażu jako gatunku oraz o tym, jakie są tajniki jego powstawiania.
W listopadzie 2019 roku w ramach współpracy Instytut Kultury Miejskiej Otwarty IKM wystartował cykl rozmów o reportażu.

Drugie spotkanie odbędzie się 29 listopada o godzinie 18:00 w gdańskim IKM przy ul. Dług Targ 39/40 i będzie dotyczyło książki Magda Genow-Jopek „Bułgaria. Złoto i rakija”. Spotkanie z autorką poprowadzi Stasia Budzisz.

Książka Magdaleny Genow opowiada o kraju, który wielu z nas pamięta z wakacji na Złotych Piaskach, na które kilka dni jechało się obładowanym maluchem. Opowiada też o niej samej, jej rodzicach: matce Polce i ojcu Bułgarze, dziadkach i wielu przeżyciach rodzinnych z historią w tle. Bułgaria Genow to nie tylko sentymentalna podróż, ale także solidna dawka informacji o kraju niby znanym, a jednak nieznanym.

Kolejną częścią spotkania będzie debata z udziałem dwóch reporterek, których debiutanckie książki ukazały się nakładem Wydawnictwo Poznańskie w 2019 roku: Agata Romaniuk, autorki „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” oraz O Kaukazie. Stasia Budzisz, autorki książki „Pokazucha. Na gruzińskich zasadach”. Spotkanie moderować będzie Anna Matusewicz.

Rozmowy będą dotyczyły między innymi kobiecego punktu widzenia, pracy nad tematami społecznymi w patriarchalnych społecznościach.
Cykl Gdańskich Spotkań z Reportażem skierowany jest do osób interesujących się tym gatunkiem literackim, światem i zmianami, które w nim zachodzą oraz tym, na czym polega praca reportera.

Cykl organizowany jest we współpracy z:
Instytut Kultury Miejskiej
Wydawnictwo Poznańskie
Fundacja VERDA