5.12 „Fot. Maciej Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”

Współpracownicy i rodzina przygotowali wydawnictwo, które zawiera 360 jego zdjęć Maćka, opowiadających historię Gdańska i regionu.

„Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia…” to seria wydawnicza, która przez lata cieszy się niesłabnąca popularnością. Maciej Kosycarz zamieszczał w kolejnych albumach zdjęcia swoje i swojego ojca, również znanego fotoreportera. Opowiadają one historię Gdańska, Sopotu i Gdyni. Odsłaniają przed czytelnikami tajemnice, zapomniane historie i klimat różnych dzielnic. Przypominają wielkie wydarzenia, ale też pokazują zwykłych ludzi. Wielu gdańszczan, którzy co roku przybywali do Centrum Handlowego Manhattan we Wrzeszczu, obawiało się, że wraz z odejściem Maćka seria wydawnicza „Fot. Kosycarz…” nie będzie już kontynuowana…

Okazuje się jednak, że jego dzieło trwa. Agencja fotograficzna, którą założył Maciej Kosycarz właśnie zapowiedziała pojawienie się nowego albumu „Fot. Maciej Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”. Będzie on zawierał 360 fotografii Maćka wybranych przez zespół KFP spośród ogromnego zbioru ok. 150 tysięcy.

Album wydrukowany został w drukarni Pozkal w Inowrocławiu. Premiera 5 grudnia w Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan od godz. 12. Album będzie można nabyć w cenie promocyjnej także w niedzielę 6 grudnia w Galerii Sztuk Różnych Kosycarz&MBeneda przy ul. Ogarnej 101 (godz. 11-18).

Za: gdansk.pl