Termin: 7 maja, godz. 18:00
Wstęp: wolny
Udogodnienia: pętla indukcyjna
Miejsce: NCK – Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35

Zapraszamy na jubileusz 75. urodzin Stefana Chwina. Rozmowę z jubilatem poprowadzi Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. W ramach uroczystości odbędzie się również premiera książki „Gdańsk Stefana Chwina”, która stanowi obszerny wybór beletrystycznych, eseistycznych i publicystycznych wypowiedzi Stefana Chwina o Gdańsku, wzbogacony o zdjęcia miasta, wykonane przez pisarza. Książkę wydała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Stefan Chwin – profesor zwyczajny nauk humanistycznych, powieściopisarz, krytyk i historyk literatury, a także eseista i grafik. Laureat nagród na najważniejszych festiwalach literackich i kulturalnych w Polsce i za granicą. Jego rysunki – fantastyczne alfabety i ilustracje książkowe – prezentowane były na wystawach, również poza granicami kraju. Autor powieści m.in. HanemannEstherDolina Radości i książek naukowych, w tym Oddać życie za Polskę. Samobójstwo altruistyczne w kulturze polskiej XIX wiekuWolność pisana po Jałcie.

Organizatorami uroczystości są Miasto Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury oraz  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl
Za: Nadbałtyckie Centrum Kultury