03.06 Noc Bibliotek w Sopocie, Sopoteka

Od godz. 16.00.

Strona wydarzenia

 

Dla uczczenia Nocy Bibliotek chcemy zorganizować konkurs na Facebooku, w którym będzie można wygrać znakomite powieści polskich i zagranicznych autorów. Obserwujcie więc uważnie naszego Facebooka, bo jest na co czekać!

O godz. 16:00 rozpocznie się u nas finisaż wystawy kolaży przedstawiających sylwetki bibliotekarzy pracujących w Bibliotece Sopckiej, których autorem jest nasz kolega z Sopoteki, Tomasz Olczak. Przyjdźcie koniecznie!

Godzinę później, o godz. 17:00 rozpocznie się gra miejska dla dzieci inspirowana „Miastem Śniących Książek” Waltera Moersa, która rozgrywać się będzie w przestrzeni naszej biblioteki, ale też w okolicznych kawiarniach i Minitece. Uczestnicy zabawy otrzymają zadania związane nie tylko z literaturą, ale też z gotowaniem i sztuką.
W ramach gry przewidujemy podchody, zajęcia artystyczne, sesję czytania performatywnego oraz słodki poczęstunek, serdecznie zapraszamy więc wszystkich milusińskich spragnionych dobrej zabawy!

3. czerwca o godzinie 18:00 na sali konferencyjnej Sopoteki odbędzie się również wyjątkowy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Jana Ulatowskiego. Artysta zaprezentuje nam utwory Ernesta Brylla w swojej autorskiej aranżacji, należy więc spodziewać się przeżyć artystycznych na najwyższym poziomie. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas wydarzenie, którego przegapić po prostu nie można. Serdecznie zapraszamy!
Spędźcie Noc Bibliotek w Sopotece!

Wydarzenie odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://nocbibliotek.org/

Wstęp wolny. Na wydarzenia nie obowiązują zapisy.

Sopoteka/ Sopot Centrum
ul. Tadeusza Kościuszki 14 w Sopocie
mbp.sopot.pl