Przedświąteczne spotkanie DKK dla młodzieży, MBP w Chojnicach

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się w czwartek 14 grudnia 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży, by w przedświąteczne popołudnie porozmawiać o książce Małgorzaty Musierowicz pt. „Noelka”.

Jest 24 grudnia 1991 roku. 17-letnia Elka Stryba wigilijne przedpołudnie spędza na czekaniu na spotkanie z tajemniczym i intrygującym młodzieńcem o pseudonimie Baltona, który ma ją zabrać na przejażdżkę swoim motocyklem. Do spotkania jednak nie dochodzi. Wściekła Elka wychodzi z domu, by szukać Baltony. Wcześniej jednak musi odwiedzić swoją koleżankę Patrycję Borejko, która wie, gdzie ów przystojniak mieszka. Zanim go odnajdzie, trafia do domu Tomka, którego Baltona jest najlepszym przyjacielem. Ten składa jej nietypową propozycję, by towarzyszyła mu w przebraniu Aniołka podczas wizyt w domach znajomych i klientów, gdy on będzie przebrany za Gwiazdora. Tak rozpoczyna się pełna uroku wędrówka po ulicach poznańskiej dzielnicy Jeżyce.

Klubowiczom trochę trudno czytało się „Noelkę”, ponieważ jest to siódma z kolei część cyklu o nazwie „Jeżycjada” i większość bohaterów tej historii pojawiła się w książkach poprzedzających omawianą. Dlatego czasami trudno było się zorientować w całej tej galerii wyjątkowych postaci.
Po omówieniu powieści członkowie DKK podczas spotkania wykonywali ozdoby świąteczne z masy, która nazywa się zimna porcelana.

Za + zdjęcia: http://bibliotekachojnice.pl/przedswiateczne-spotkanie-dkk-dla-mlodziezy-2/