Gdańskie Targi Książki – przeniesione na czerwiec 2021

Kolejna zmiana terminu!
Informacja z 19.10

„Szanowni Państwo! Od minionej soboty Gdańsk, tak jak blisko pół Polski, znajduje się w tzw. czerwonej strefie. W związku z tym nie możemy przeprowadzić Gdańskich Targów Książki w zaplanowanym terminie tj. w dniach 13-15 listopada br. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożeń jakie niesie ze sobą koronawirus. Pomimo dwóch prób organizacji targów w tym roku, zmuszeni jesteśmy przełożyć je na 2021 rok. Sytuacja w której znaleźliśmy się wszyscy jest bardzo trudna. Tym bardziej dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia i mobilizacji, które świadczą o tym, że z niecierpliwością czekacie na kolejną edycję Gdańskich Targów Książki.Po konsultacjach z Amber Expo udało nam się ustalić, że edycja 2021 może odbyć się w dniach 📅11-13.06.2021 r.Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników literatury na to wyjątkowe wydarzenie. Miejmy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje naszych planów i będziemy mogli spotkać się w bezpiecznych warunkach”

Miejsce: Amber Expo
Najlepsze wydawnictwa!
Najciekawsi autorzy!
Kilkanaście tysięcy czytelników!
Po raz kolejny będziemy promować w Gdańsku literaturę i rozmawiać o niej z zaproszonymi gośćmi. Chcemy popularyzować czytelnictwo, książki wydawane w Polsce (ale nie tylko!)
i umożliwiać spotkanie ze środowiskiem literackim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej. W 2019 roku odwiedziło nas 16 tysięcy osób, chcemy żeby w 2020 czytelników było jeszcze więcej!
|||
B.A.Ł.K.A.N.Y 🙂
Gościem Honorowym Gdańskich Targów Książki w 2020 r. będą BAŁKANY. Po północnoeuropejskiej, islandzkiej edycji zeszłorocznych targów przyszła kolej na słowiańskie południe. Znad Morza Grenlandzkiego przeniesiemy się zatem nad ciepły Adriatyk, a naszymi gośćmi będą autorzy i autorki m. in. z Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. Region wieloetniczny, wielokulturowy i wielojęzyczny, pełen sprzeczności, wręcz oksymoroniczny, którego literatura staje się emisariuszem poglądów i idei jego mieszkańców, buduje mosty, znosi granice, rodzi się ponad konfliktami.
Już pod koniec marca miłośnicy literatury bałkańskiej będą mieli okazję spotkać osobiście jej autorów, m. in. bardzo cenionego w Polsce, mieszkającego w Zagrzebiu bośniackiego pisarza i publicystę Miljenka Jergovicia, czy jednego z najważniejszych pisarzy współczesnej literatury serbskiej – Svetislava Basarę. W Gdańsku nie zabraknie też odważnych głosów kobiecych – Vedrany Rudan z Chorwacji i Feridy Duraković z Bośni i Hercegowiny. Gośćmi targów będą także poeci: Dejan Aleksić (Serbia), Darko Cvijetić (BiH), Balša Brković (Czarnogóra) oraz dramatopisarze: Tomislav Zajec i Ivor Martinić (Chorwacja).
Dołącz do wydarzenia: Gdańskie Targi Książki 2020
Więcej informacji na www.gdanskietargiksiazki.pl