Piknik Literacki „Wejherowo Czyta Dzieciom”

W minioną sobotę zalana słońcem Jakubowa Polana przy osiedlu Fenikowskiego zamieniła się w bajkową krainę. Wszystko za sprawą Pikniku Literackiego „Wejherowo Czyta Dzieciom”, który zorganizowaliśmy, włączając się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Spotkanie z całymi rodzinami licznie zgromadzonymi w tym malowniczym zakątku Wejherowa, rozpoczęliśmy od inscenizacji pt. „Poplątane bajki” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Errata” (z małą pomocą bibliotekarzy). Dzieci wybuchami śmiechu przywitały opowiadane przez pewną wesołą staruszkę bajki, w których losy Czerwonego Kapturka, czy Śnieżki splatały się w zabawnych sytuacjach.

Po inscenizacji przyszedł czas na głośną lekturę fragmentów wybranych bajek dla dzieci. Do mikrofonu ustawiła się długa kolejka chętnych, a wśród gości specjalnych znaleźli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji i Monika Kubisiak (autorka książki „Tajemnica grodu Wejhera” w stroju samego założyciela naszego miasta). Odczytane fragmenty były zachętą do lektury całej książki, a każdy kto włączył się w akcję otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od biblioteki. Przez cały czas toczyły się także zabawy muzyczno-ruchowe oraz konkursy czytelnicze i plastyczne. Swoje stanowisko mieli także policjanci, którzy prezentowali małym czytelnikom radiowóz policyjny. Na zakończenie Pikniku odbyły się także pokazy teatrzyku Kamishibai.

Wszystkie atrakcje spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem całych rodzin.

Za: http://biblioteka.wejherowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2605:soneczny-piknik-literacki&catid=1:latest-news&Itemid=55