16.08 Wieczorny rejs Batorym – spotkanie autorskie, Sofitel Grand Sopot

33 lata pływał pod polską banderą, odbył 222 regularne rejsy oceaniczne, przewożąc w nich ponad 270 tysięcy pasażerów. Legendarny transatlantyk M/S Batory.

11 dni, 3198 mil morskich – dla wielu z tych osób to była podróż w jedną stronę… podróż na emigrację, podróż życia. Wspomnienia z tej podróży wciąż budzą silne emocje.
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska to autorki książki pt. „Marsz, marsz BATORY”, która zawiera wspomnienia, wrażenia, tajemnice i fotografie. Książka powstała na podstawie rozmów z ponad 50 pasażerami „Batorego” oraz członkami załogi mieszkającymi dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Polsce.

„My jechaliśmy na zaproszenie wuja, którego znałam tylko z listów. Mama nie chciała, żebym widziała, jak zamyka dom po raz ostatni. Mówili o „Batorym”, że jest przystojny. Tam był oddech świata. Nawet zapach był światowy. Zapach amerykańskich papierosów i pomarańczy.”

Na spotkanie obowiązuje wstęp wolny.

Caviar Lounge / Le Bar
16 sierpnia 2019r
18:30 – spotkanie autorskie
20:00 – muzyczny wieczór przy dźwiękach fortepianu w towarzystwie oryginalnych koktajli serwowanych na Batorym

Aleksandra Karkowska i Barbara Caillot poznały się na warszawskiej Sadybie. Obie kochają podróże, fotografie, książki. Działają społecznie. Połączyły swoje pasje i mocne strony, by odnaleźć historie zachowane w pamięci, obudzić wartościowe wspomnienia i przekazywać je dalej. W 2015 roku założyły Oficynę Wydawniczą Oryginały. Są autorkami międzypokoleniowych książek „Banany z cukru pudru” (2015) i „Na Giewont się patrzy” (2016), „Mewa na patyku” (2019), serii interakcyjnych zeszytów „Babciu! Dziadku! Proszę opowiedz mi!”, „Notatnik wakacyjny”, „Na Gwiazdkę”, „Zeszyt tatrzański” oraz zeszytu „B jak Batory” o historii statku M/S Batory. Piszą, prowadzą spotkania autorskie i warsztaty. Obie przekonane, że poznawanie swoich korzeni pozwala na świadome i twórcze działanie w nowoczesnym świecie.