20.09 Spotkanie z Robertem Małeckim, Empik Galeria Bałtycka

Robert Małecki wraca z nowym kryminalnym cyklem

Skaza” (Czwarta Strona) to pierwszy tom cyklu kryminałów autorstwa Roberta Małeckiego, w którym głównym bohaterem jest komisarz Bernard Gross. Dwie zbrodnie, mroczne tajemnice i nieznane zagadki historii – to wszystko czeka czytelników w nowej książce, o której autor opowie już 20 września podczas spotkania w salonie Empik Galeria Bałtycka.

Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Oba zgony łączy tylko mroźna noc. A to niestety za mało, by rozpocząć śledztwo.

Odnalezienie ciał ofiar, z pozoru nie mających ze sobą nic wspólnego, rozpoczyna bieg wydarzeń, który doprowadza komisarza Grossa do mrocznej tajemnicy dawno przebrzmiałej historii. „Skaza” to rasowy kryminał wciągający od pierwszego zdania i zadowoli każdego fana tego gatunku.

Robert Małecki – politolog, filozof i dziennikarz, ale przede wszystkim miłośnik kryminałów i thrillerów. Autor książek „Koszmary zasną ostatnie”, „Porzuć swój strach” i „Najgorsze dopiero nadejdzie”.

 

20 września, godz. 18:00

Empik Galeria Bałtycka

Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 141

Tagi