5.05 „Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne”, online

Spotkanie z Michałem Ślubowskim i jego debiutancką książką „Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne” (Wydawnictwo Marpress).

Godz. 20.00

Strona wydarzenia

Organizatorzy: Nadbałtyckie Centrum KulturyWydawnictwo Marpress i Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

Z jednej strony święta Pelagia Jawnogrzesznica oraz Anna Krüger – ostatnia spalona na stosie gdańszczanka, której demon o imieniu Klaus obiecał piękne miejsce w piekle. Z drugiej – Elżbieta Koopman-Heweliusz i wachlarz współczesnych mieszkanek Gdańska, pielęgnujących dziedzictwo minionych wieków.Zapraszamy 5 maja o godzinie 20.00 na profil Nadbałtyckiego Centrum Kultury na Facebooku na spotkanie z debiutancką książką Michała Ślubowskiego „Czarownice, mieszczki, pokutnice. Gdańskie szkice herstoryczne” (Wydawnictwo Marpress). Publikacja stanie się podstawą do rozmowy o prawach kobiet, ich pozycji społecznej, zawodowej i kulturowej na przestrzeni wieków.

Książkę można zakupić tutaj

Prowadzenie: Dominika Ikonnikow

Michał Ślubowski (1992) – absolwent Wydziału Historycznego UG, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie. Twórca strony „Gedanarium”, poświęconej historii Gdańska i życiu jego mieszkańców. Otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska (2019), współpracuje z wieloma instytucjami kultury w mieście. Mieszka z żoną w Oliwie.

Dominika Ikonnikow – historyczka, gedanistka, radna dzielnicy Śródmieście. Współautorka trasy gdańskich emancypantek w „Szlaku Kobiet” pod red. Ewy Furgał, autorka trasy śladem działaczek polonijnych w Wolnym Mieście Gdańsku oraz koordynatorka cyklu popularnych wykładów Akademii Gdańska przy Instytucie Kultury Miejskiej. Zawodowo związana z Europejskim Centrum Solidarności.

_
Spotkanie organizowane w ramach projektu „Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży”.

Więcej informacji: https://www.nck.org.pl/…/remusowa-kara-czyli-pomorze-w…https://www.nck.org.pl/…/remusowa-kara-czyli-pomorze-w…