6.02 Spotkanie autorskie z Tomaszem Ilnickim, BP w Trąbkach

Tomasz Ilnicki, były nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Trąbkach Wielkich i Zespole Szkół w Warczu, był częstym gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Trąbkach Wielkich. Zawsze jednak zapraszany był na spotkania jako podróżnik. Opowiadał on w bibliotekach w Trąbkach Wielkich, Sobowidzu i Mierzeszynie o swoich ekstremalnych podróżach do Czarnobyla czy Fukushimy lub o swojej egzotycznej wyprawie do Indii. Tym razem spotkamy się z nim jako pisarzem. A to dlatego, że w ubiegłym roku wydana została przez Wydawnictwo Sorus jego książka „Azyl. Zapiski Stalkera”. Opowiada ona oczywiście o Czarnobylu. Tamtejszą strefę wykluczenia odwiedził on już bowiem dziesięć razy. Książka reklamowana jest w następujący sposób:

„Opowiadając o tym, zabiera nas w podróż w przeszłość i przyszłość równocześnie. Jak w grze komputerowej prowadzi nas przez kolejne lokacje: szerokie aleje Prypeci, miasta-widma, w którym natura zwyciężyła cywilizację, cmentarzysko statków, przerażający pustką oddział położniczy szpitala. Razem z nim przebijamy czołówką mroki korytarzy w podziemnym laboratorium, by za chwilę spoglądać na ten fascynujący świat ze szczytu dźwigu. Szczera, autentyczna opowieść o pasji, poszukiwaniu wolności i cenie, jaką za to trzeba zapłacić.”
Podczas spotkania będzie można książkę zakupić, a także otrzymać od autora dedykację i autograf. Cena książki wynosi 35 zł.
Spotkanie odbędzie się w dniu 6 lutego 2018 roku (wtorek) o godzinie 17.00 w bibliotece w Trąbkach Wielkich.

 

O książce:

 

Wybuch reaktora elektrowni atomowej w Czarnobylu to jedno z najbardziej dramatycznych wydarzeń lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Promieniowanie, niepewność, panika. Kilkadziesiąt sekund wystarczyło, by życie tysięcy ludzi legło w gruzach, a miliony ogarnął zwierzęcy strach o przyszłość.
Co dziś zostało po tamtych emocjach? I po tamtym miejscu?
Obszar, z którego po katastrofie ewakuowano zagrożoną skażeniem ludność, nazywany jest Strefą. Jest niedostępny, ale nie aż tak, by nie dało się do niego dotrzeć. A kto zrobi to raz, chce tu wracać. Strefa wciąga, oferuje niesamowite doznania, daje wolność, ale w zamian nie pozwala przestać o sobie myśleć.
Tomasz Ilnicki czarnobylską strefę wykluczenia odwiedził sześciokrotnie. Opowiadając o tym, zabiera nas w podróż w przeszłość i przyszłość równocześnie. Jak w grze komputerowej prowadzi nas przez kolejne lokacje: szerokie aleje Prypeci, miasta-widma, w którym natura zwyciężyła cywilizację, cmentarzysko statków, przerażający pustką oddział położniczy szpitala. Razem z nim przebijamy czołówką mroki korytarzy w podziemnym laboratorium, by za chwilę spoglądać na ten fascynujący świat ze szczytu dźwigu. Szczera, autentyczna opowieść o pasji, poszukiwaniu wolności i cenie, jaką za to trzeba zapłacić.