Promocja książki „Obudzić państwo” Krzysztofa Gawkowskiego

We wtorek 21 listopada 2017 roku w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach gościł Krzysztof Gawkowski – lewicowy polityk, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki oraz wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Celem wizyty Krzysztofa Gawkowskiego w bibliotece była promocja książki „Obudzić państwo”. Autor odwiedził Chojnice po raz pierwszy, pojechał również do Rytla, a także spotkał się z burmistrzem Chojnic Arseniuszem Finsterem. Polityk pochwalił pracę Arseniusza Finstera i jak podkreślił, jest on oddanym samorządowcem, a o mieście mówi z pasją. Według Krzysztofa Gawkowskiego perełką Chojnic jest ratusz, a samo miasto wywarło na nim duże wrażenie.

Spotkanie prowadzili Radosław Behrent i Jacek Kowalik. W jego dalszej części Krzysztof Gawkowski opowiadał o swojej książce, w której przedstawił propozycje zmian w Polsce. Podczas prelekcji podkreślił, że lewica to otwarte myślenie i spojrzenie na świat, a jej celem w Polsce jest budowanie państwa, które będzie spełniało oczekiwania społeczne. Jak zaznaczył, dzisiaj trudno jest mówić o lewicy ze względu na błędy jakie zostały popełnione w przeszłości, ale z tych błędów należy wyciągnąć konstruktywne wnioski.

W kolejnej części uczestnicy zadawali autorowi pytania, a było ich dużo. Niektóre związane były z książką, inne dotyczyły spraw politycznych. Podczas promocji rozmawiano o przyszłych rentach i emeryturach oraz o szczegółach projektu zmian w ordynacji wyborczej. Spotkanie swoim występem uświetnili Bogdan Węgliński i Marianna Majer, którzy zaśpiewali kaszubskie piosenki oraz przeczytali dwa monologi o charakterze kabaretowym. Na zakończenie nadszedł czas na podpisywanie książek, które uczestnicy otrzymali od autora.

Za + foto: http://bibliotekachojnice.pl/promocja-ksiazki-obudzic-panstwo-krzysztofa-gawkowskiego/

Tagi