10.02 Teatr przy Stole | „Znaki”

Termin: 10.02.2020, godz. 18.30
Miejsce: Dworek Sierakowskich
Wstęp wolny

Podczas lutowego spotkania Teatru przy Stole przedstawiony zostanie dramat Jarosława Jakubowskiego “Znaki”. Sztukę przeczytają:
✅Marzena Nieczuja Urbańska,
✅Krzysztof Gordon,
✅Maciej Szemiel.

Opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Krzysztof Gordon. Opieka artystyczna i prelekcja poprzedzająca czytanie sztuki – prof. Małgorzata Jarmułowicz z Katedry Dramatu i Teatru Uniwersytetu Gdańskiego.

Czytaniu towarzyszyć będzie prezentacja antologii dramatów Jarosława Jakubowskiego „Prawda i inne dramaty” wydanej przez Agencję Dramatu i Teatru.

„Znaki”
Pewnego dnia do pisarza Jana przychodzi Przedstawiciel z informacją, że wszystkie znaki diakrytyczne zostały właśnie zabronione i albo Jan podpisze zobowiązanie, że nie będzie ich używał, albo spotkają go daleko idące konsekwencje. Sztuka przypomina polityczne reperkusje poprzedniej epoki, a jednak dotyczy języka jako narzędzia wolności, świadomości i osobowości. Lekko filozofująca, erudycyjna, intymna sztuka na trójkę aktorów z charyzmą. Budzi skojarzenia z najlepszymi sztukami Iredyńskiego z powodu surowości i wyborów moralnych, które pozornie nie dotyczą żadnych istotnych spraw, a przecież – najistotniejszych.
źródło: adit.art.pl