11.07 „Tkaczka chmur” spektakl+premiera książki i spotkanie z autorką

Termin: 11.07.2021, godz. 17.00
Miejsce: GAK Plama
Wstęp wolny

W ramach letniego cyklu teatralnego „Teatr na Trawniku” – spektakl „Tkaczka Chmur” Katarzyny Jackowskiej – Enemuo. Spektakl będzie połączony z premierą książki „Tkaczka Chmur” Katarzyny Jackowskiej – Enemuo z ilustracjami Marianny Sztymy.

„Tkaczka Chmur” to opowieść o miłości i odwadze. To baśń o przygodach pewnego rodzeństwa, o ich przywiązaniu do siebie, o trzech Zorzach, które plotą ludzkie losy, o złym czarowniku strzegącym złotego jabłka. To także opowieść o ludzkich emocjach, o sprawach bardzo poważnych, w której niemożliwe staje się możliwe. W spektaklu poprzez wspólną zabawę, śpiewanie i tańce towarzyszymy bohaterom w ich magicznej, pełnej cudów podróży przez świat, tak więc zmienia się on w przygodę dla każdego z uczestników.

Scenariusz, opowieść, muzyka: Katarzyna Jackowska-Enemuo

Przed spektaklem – rozmowa z Autorką. Po spektaklu będzie można nabyć książkę „Tkaczka Chmur” z przepięknymi ilustracjami Marianny Sztymy. Baśń ukaże się w lipcu nakładem Wydawnictwa ALBUS.

Spektakl odbędzie się na trawniku przed Plamą GAK. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny (wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec).

Katarzyna Jackowska-Enemuo – ur. w 1978 r. antropolożka kultury, muzykantka, opowiadaczka historii, wędrownica i mama. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się w praktyce kulturą tradycyjną, muzyką dawną i etniczną, a także sztuką opowiadania w jej różnych wymiarach artystycznym i społecznym. Prowadzi warsztaty, występuje na festiwalach i w opłotkach. Z zespołem Jazgodki wykonuje swoją autorską muzykę, a także szeroko rozumianą muzykę tradycyjną. Z „Projektem Migawki” tworzy opowieści i spektakle w dwóch równoważnych językach polskich: fonicznym i migowym. Członkini kolektywu Instytut Dobrej Śmierci. Autorka cyklu audycji i podcastów dla Polskiego Radia (RCKL) pt. „Między Światem a Zaświatem”. W 2019 roku nagle straciła jedenastoletnią córkę, Naomi. Mierząc się z żałobą, stworzyła projekt „Nieuchronne”, na który składają się piosenki i baśń „Tkaczka Chmur”.