Termin: 12.03.2025, godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka Manhattan
Autorka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, znana z literatury dziecięcej, tym razem zabiera nas w emocjonalną podróż do świata dorosłych.
„12 dni. Patchwork rodzinny” to opowieść o rodzinie Migrowiczów, której losy splatają się z historią zmieniającego się Gdańska. To historia o pamięci, stracie i codziennych relacjach – takich, które nas budują, ale i czasem ograniczają.
„Czy można oswoić przemijanie i stratę? Jaką rolę odgrywa miasto w naszej tożsamości? Czy przeszłość można zamknąć w opowieści?” – to tylko kilka z pytań, które porusza.
Podczas spotkania porozmawiamy z Autorką o powieści, jej literackich inspiracjach i planach. Podyskutujemy o tym, jak miasto wpływa na naszą tożsamość. Spotkanie poprowadzi Marta Pilarska, księgarka i promotorka czytelnictwa z Wydawnictwa Marpress.
