15.11 Spotkanie Kreatywnego Klubu Książki

Termin: 15.11.2018, godz. 17.00
Miejsce: Biblioteka Manhattan

Punktem wyjścia tego spotkania będzie wyjątkowa książka „Wszystkie dzieci są zdolne. Jak marnujemy wrodzone talenty.”
G. Hüthera i U. Hausera. W programie panel dyskusyjny z ekspertami, rozmowy z publicznością i oczywiście bank pomysłów – mnóstwo kreatywnych inspiracji gwarantowane!

Przedstawiamy panelistki:

Agnieszka Brzezińska – założycielka Wydawnictwa Dobra Literatura, prezes w Grupie Wydawniczej Literatura Inspiruje Sp. z o.o., wydawca poszukujący książek, które mogą inspirować i prowokować do stawiania pytań. Mama dwójki dzieci, zaangażowana w ruch oddolnych zmian w edukacji. Bliskie są jej idee równościowe, skupia się na problemach osób wykluczonych, a od niedawna uczęszcza na warsztaty tańca współczesnego, gdzie utwierdza się w przekonaniu, że jeśli jakiekolwiek granice istnieją, to wyłącznie w naszych głowach.

Jej życiowym mottem jest cytat z wiersza Jarmark cudów Wisławy Szymborskiej: „co nie do pomyślenia jest do pomyślenia”.

Izabela Banaszczyk – psycholog dziecięcy, liderka Kreatywnej Pedagogiki. Prowadzi zajęcia dla nauczycieli z arteterapii i pracy z dziećmi z ADHD. Sekretarz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „Pomost”. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 7 w Gdańsku, gdzie diagnozuje i prowadzi terapię grupową oraz indywidualną dla dzieci z ADHD, zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania. Autorka dwóch książek o zespole Aspergera. Sama cierpi na twórczą nadruchliwość i nic nierobienie jest jej obce. Nieskończenie wymyśla kreatywne zajęcia i pomoce dydaktyczne, stosując myślografię i psychologię dla laików, a potem publikuje to na blogu Kreatywnej Pedagogiki.

Aleksandra Mońko – psycholog-wychowawca w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia DAR i wychowawca w Placówce Wsparcia Dziennego Vitava Śródmieście. Od ponad 5 lat prowadzi warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych – głównie z zakresu kompetencji społecznych. W ludziach widzi zasoby, a nie braki (ukończyła kurs podstawowy Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Szkołę Animatorów Profilaktyki). Angażuje się w różne działania, łączy pomysły, ludzi, różnorodne metody oraz środki wyrazu, czego owocem jest założone przez nią Stowarzyszenie Educational Cha(lle)nge wprowadzające pozytywne zmiany w edukacji. Współpracuje z Centrum Współpracy Młodzieży, z którym współtworzyła m.in. wymianę „eMOTION’s MashUp” (spotkanie emocji i sztuki). W wolnych chwilach delektuje się różnymi smakami, zatapia w dźwiękach muzyki, tańczy i podróżuje.

Motto: Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałować tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

Marta Sadowska – psycholog, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Psychologii Pozytywnej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie, założycielka Stowarzyszenia Educational Cha(lle)nge, psycholog i nauczyciel języka angielskiego w Sopockiej Szkole Montessori. Od ponad pięciu lat prowadzi warsztaty z zakresu wspierania rozwoju umiejętności społecznych i szeroko rozumianych kompetencji miękkich, często skupionych wokół tematu edukacji. Od kilku lat prowadzi i organizuje konferencje edukacyjne na terenie Gdańska, sama również udzielając prelekcji, jednak prawdziwą jej pasją jest praca w mniejszych grupach, gdzie w pełni może skupić się na wspieraniu rozwijania potencjału obecnych w niej osób. Prowadzi także warsztaty i wymiany międzynarodowe w języku angielskim w programie Erasmus+. Rok temu zaczęła tworzyć swoje miejsce w wirtualnej przestrzeni, gdzie dzieli się swoją wiedzą i przemyśleniami dotyczącymi szczęścia i psychologii pozytywnej (www.szczescieispolka.pl). Jak przystało na introwertyka z krwi i kości, uwielbia zanurzać się w sztuce, zwłaszcza tej zmalowanej przez matkę naturę, praktykuje jogę i czyta w każdej wolnej chwili.

Słowa, które od lat przyświecają jej pracy, brzmią: bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.

Tagi