18.06 Szekspir prze/pisany – warsztaty literackie z Danielem Odiją

Szekspir prze/pisany – warsztaty literackie z Danielem Odiją
Najbliższy warsztat: 18 czerwca 2020, godz. 17:00

Celem zajęć jest podniesienie kompetencji literackich uczestników, zachęcenie do pogłębionego czytania Szekspira oraz podejmowania własnych prób pisarskich. Warsztaty w ramach części projektu poświęconej „Hamletowi” będą kładły nacisk na zdolność opisywania doświadczeń poprzez konkretne zmysły.

Po zapisaniu się na warsztat, przed rozpoczęciem zajęć (do 14.06), uczestnicy poproszeni zostaną o napisanie krótkiego tekstu prozatorskiego na jeden z wybranych tematów. Jedno zadanie dotyczyć będzie tekstu danej sztuki, drugie – z myślą o osobach, które nie zdążą się z nim zapoznać – odnosić się będzie do własnych doświadczeń uczestników. Następnie, podczas warsztatów, nastąpi omówienie wszystkich prac oraz wspólna wymiana spostrzeżeń. Prowadzący zajęcia podzieli się również radami i pomysłami na rozwijanie umiejętności pisarskich każdego z uczestników.

Daniel Odija – pisarz, dziennikarz, publicysta i animator kultury. Autor komiksów i licznych powieści, m.in. „Ulica”, „Szklana Huta”, „Kronika umarłych”, „Tartak”, „Przezroczyste głowy”.

Zajęcia dla osób powyżej 13 roku życia, również dla dorosłych.
Zajęcia odbędą się za pomocą aplikacji Zoom.

Zapisy na wszystkie wykłady prowadzone są za pośrednictwem formularzy Google, dostępnych pod linkiem.

Wykład multimedialny Michała Pruszaka: Młody Szekspir – czyli tekst w popkulturze i literaturze dla młodzieży.

Opowieść o tym, jak dana sztuka funkcjonuje w świecie współczesnej literatury i nowych mediów (filmy, teledyski, gry komputerowe, komiksy, bajki), jak została przepisana dla dzieci i funkcjonuje w różnych kontekstach.

Czas trwania: ok 20 min