19-21.01 Czy ktoś nas tu kojarzy. Gdański weekend z Karakterem, Księgarnia Sztuka Wybrou

A jeśli nas nie kojarzycie, to tym serdeczniej zapraszamy w styczniowy weekend 19-21.01 do Sztuki Wyboru – to świetna miejscówka, która znajduje się na terenie byłego Garnizonu w Gdańsku Wrzeszczu. Przygotowaliśmy kilka odsłon, które pozwolą Wam poznać bliżej nas i to, co robimy. A przede wszystkim mamy nadzieję, że to my poznamy Was.

PIĄTEK, 19.01, godz. 19:00
MYŚLĘ, CZUJĘ, PROTESTUJĘ!
Solnit, Pleijel, Sontag, Woolf: o czym nam mówią?

W spotkaniu udział wezmą Barbara Kijewska (polityczka, naukowczyni na Wydziale Nauk Społecznych UG, związana z Trójmiejską Akcją Kobiet), Ewa Baniecka (dr nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, redaktorka, pisarka) oraz Elżbieta Rutkowska (kierowniczka trójmiejskiej świetlicy Krytyki Politycznej).

SOBOTA, 20.01, godz. 18:00
NIE MA RIBA, NIE MA SENS
Marcin Wicha o przedmiotach, co nam dają i co zastępują

Spotkanie z Marcinem Wichą, projektantem, grafikiem, autorem książek „Jak przestałem kochać design” (2015) oraz nominowanych do Paszportu „Polityki” „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” (2017). Prowadzenie: Dorota Karaś, „Gazeta Wyborcza”.

NIEDZIELA, 21.01, GODZ. 12:00
O JEZU, JAKA BRZYDKA
Jak powstają okładki książek i czy ich wygląd ma w ogóle jakieś znaczenie

Wykład Przemka Dębowskiego, grafika i współzałożyciela wydawnictwa Karakter. Na spotkaniu dowiecie się również, czemu nazwa naszego wydawnictwa ma gdańskie korzenie.

Więcej o nas: www.karakter.pl
Zapraszamy!

Tagi