24.03 Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz i z Joe Windym, Empik Galeria Bałtycka

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz i z Joe Windym w ramach festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka w Gdańsku

 

Już w marcu salony Empik w całej Polsce zamienią się w krainę dedykowaną najmłodszym czytelnikom. Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to święto literatury dziecięcej. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się spotkania z ulubionymi pisarzami i ilustratorami, warsztaty kreatywne oraz zabawy edukacyjne. Festiwal zawita do Gdańska, gdzie 24 marca w salonie Empik Galeria Bałtycka odbędą się dwa wydarzenia z cyklu – spotkanie z Magdaleną Witkiewicz i z Joe Windym.

 

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to idealna okazja na kreatywne spędzenie czasu z rodziną oraz rozwinięcie dziecięcej wyobraźni. Najmłodsi czytelnicy przeniosą się do świata ze swoich ulubionych książek i bajek. Zajęcia pozwolą uczestnikom zdobyć nowe umiejętności, a ciekawe zabawy oderwą od codzienności i zapewnią niesamowite wrażenia i wspomnienia.

 

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, który ma za zadanie promować dobrą literaturę dla dzieci, uczyć najmłodszych i ich rodziców świadomego i aktywnego korzystania z tego, co można znaleźć w wartościowych książkach.

 

Wydarzenia w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędą się w salonie Empik Galeria Bałtycka w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 141. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz

24 marca, godz.16:00

Bestsellerowa polska autorka, która pisze nie tylko powieści poruszające tematy miłości, poszukiwania sensu życia czy samotności, ale także pisarka opowiadań dla dzieci. „Lilka i spółka” oraz „Lilka i wielka afera” (Wydawnictwo Od Deski Do Deski) to opowieści o przygodach małej, psotnej dziewczynki i jej przyjaciół. To przede wszystkim ogromna porcja uśmiechu, która ukazuje życie rodziny widziane z perspektywy dorosłego człowieka oraz oczami dziecka.

 

Spotkanie z Joe Windym

24 marca, godz.15:00

„Central Park. Kraina Koe” (Wydawnictwo Rebis) to seria książek o baśniowych miejscach ukrytych na całym świecie. To opowieść o mocy wyobraźni, sile przyjaźni, odwadze i determinacji. Koe to piękny świat. Pełen zielonych lasów, pól złocistego zboża i jezior błyszczących turkusową wodą. Królestwo to miasta i wioski z pogodnymi mieszkańcami. To wreszcie król i królowa, którzy od zawsze władali tą krainą. Ta niezwykła seria dla młodszych czytelników jest debiutem literackim autora.

 

Zapraszamy na stronę Empik.com z programem całej akcji oraz na fanpage Przecinek i Kropka:

http://www.empik.com/kultura/przecinek-i-kropka/program/festiwal-pik

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/