26.06 „Architektura zespołu Politechniki Gdańskiej 1904-2018” – spotkanie autorskie z prof. Szczepańskim

Termin: 26.06.2019, godz. 18.00
Miejsce: Politechnika Otwarta, ul. Narutowicza 11/12, Aula Politechniki Gdańskiej (Gmach Główny)
Wstęp wolny. Rejestracja na stronie https://bilety.pg.edu.pl
Wstęp na spotkanie możliwy będzie za okazaniem bezpłatnej wejściówki, w formie drukowanej bądź na ekranie urządzenia mobilnego.

Spotkanie autorskie z prof. Jakubem Szczepańskim, który opowie o swojej najnowszej książce pt. „Architektura zespołu Politechniki Gdańskiej 1904-2018” oraz zabierze uczestników na wycieczkę po kampusie PG. Na miejscu będzie możliwość zakupu książki na stoisku wydawnictwa słowo/obraz terytoria.

„Architektura zespołu Politechniki Gdańskiej 1904-2018” jest pierwszą naukową publikacją poświęconą architekturze kampusu Politechniki Gdańskiej od momentu jego powstania do czasów współczesnych.

Poszczególne budynki zespołu Politechniki Gdańskiej z początku XX wieku i jego historyczny układ jako całość zostały wpisane do wojewódzkiego rejestru zabytków już w 1979 r. Obiekty kampusu reprezentują wszystkie najważniejsze stylistyki architektoniczne XX wieku.

W spotkaniu weźmie udział także dr Jan Daniluk, dyrektor Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego.
dr hab. inż. arch. Jakub Szczepański, prof. nadzw. PG – profesor nadzwyczajny na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, prodziekanem ds. nauki. Architekt, historyk architektury i konserwator zabytków. Autor, współautor i redaktor licznych tekstów naukowych i popularnonaukowych, w tym m.in. książek: Detale Politechniki Gdańskiej (2018) Kampus Politechniki Gdańskiej (2017).

Tagi