4.12 Spotkanie autorskie z Danielem Odiją

Termin: 4.12.2018, godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka pod Żółwiem
Wstęp wolny

Śmierć czai się na każdej stronie… Pierwsza od ośmiu lat książka Daniela Odiji. O narodzinach, życiu i śmierci – „Przezroczyste głowy”.

✒ Na kartach swej nowej książki Daniel Odija zagląda w przezroczyste głowy swoich „innych” bohaterów. Oni zaś – przypadkowo spotkane osoby, grupy, rodziny – opowiadają o samotności, traumie, szaleństwie, godzeniu się z tym, co przyniosło życie i w końcu o śmierci. W tym ich rozgadanym świecie słowa wybuchają jak bomba w przepełnionym pociągu. Każdy ma swoją historię, którą uważa za najważniejszą. Każdy ma swoją tajemnicę i rozterkę, których nie chciałby wyjawić.

✒ Daniel Odija: prozaik, dziennikarz. Autor zbioru opowiadań Szklana huta (2005) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010). Odija jest także autorem słuchowisk, komentarzy do filmów dokumentalnych, libretta do baletu Sny o wolności oraz współscenarzystą krótkometrażowego filmu fabularnego Basia z Podlasia, który otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty 2011. W 2017 roku ukazał się komiks Stolp autorstwa Odiji i rysownika Wojciecha Stefańca.

✒ Spotkanie poprowadzi Barbara Piórkowska.

Współfinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.