5.10 24-godzinny Maraton Rysowania Komiksów

Termin: 5-6.1-, godz. 12.00-12.00
Miejsce: IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku, ul. Wilka-Krzyżanowskiego

To już kolejna edycja 24 Hour Comics Day w Gdańsku!

Tworzysz komiksy, piszesz scenariusze, rysujesz? Wpadaj w sobotę do Gdańskiego IX LO! Weź ze sobą kartki, tusze, pędzle, mazaki, cienkopisy, farby czy cokolwiek tylko masz pod ręką i do boju!

Zasady są proste: masz 24 godziny, żeby stworzyć 24 strony komiksu na podany temat. W atmosferze wzajemnej mobilizacji i inspirowania się (i wspólnego picia kolejnej i kolejnej kawy) praca idzie o wiele szybciej i zanim się obejrzysz, nastanie nowy dzień, a Ty w swoich rękach będziesz dzierżyć swój własny komiks. Dzięki 24-godzinnym maratonom powstał już niejeden komiks, został już wydany niejeden zin. Ty także możesz stworzyć coś własnego!

Projekt 24-Hour Comics Day organizowany jest co roku równolegle w wielu miastach na całych świecie. W Polsce organizowany jest również w Poznaniu https://www.facebook.com/events/922260674839438/ oraz w Krakowie https://www.facebook.com/events/2349902628660732/

[ Jaki jest temat komiksu? ]
Temat zostanie podany równo o 12:00. Do tego czasu jest owiany mgłą tajemnicy. O 12:00 zaczynamy rysować, dlatego przyjdź już wcześniej i przygotuj sobie miejsce pracy.

[ Co spakować? ]
Weź ze sobą to, czym lubisz rysować. Czy czujesz się pewniej w ołówku, a może w farbach? A może wolisz tworzyć cyfrowo i wystarczy Ci laptop? Jeżeli potrzebujesz, weź ze sobą śpiwór, a miejsce do przespania na pewno się znajdzie (chociaż atmosfera jest taka, że ciężko będzie się oderwać od rysowania). Nie zapomnij wziąć kubka do kawy.

[ Czy osoba niepełnoletnia może wziąć udział w maratonie? ]
Jak najbardziej! W tym celu musi zgłosić swój udział drogą mailową oraz mieć przy sobie zgodę opiekuna prawnego. Bez opiekuna prawnego nie będzie mogła opuścić terenu szkoły między 21:00 a 6:00.

Ołówki w dłoń i do boju!!!

Organizatorzy:
24 Hour Comics Day Gdańsk – Poland
Bogdan Ruksztełło-Kowalewski
Pracownia Komiksowa
IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku

Tagi