7.10 Spotkanie autorskie z Martyną Bundą w Stacji Kultura

Termin: 7.10.2021, godz. 18.30
Miejsce: Stacja Kultura – Biblioteka Rumia  

Spotkanie autorskie z Martyną Bundą, laureatką pomorskiej nagrody literackiej “Wiatr od Morza” oraz nagrody literackiej „Gryfia” za debiutancką powieść „ Nieczułość”. Za swoje reporterskie teksty była dwukrotnie  nominowana do nagrody Grand Press.

Spotkanie poprowadzi Elżbieta Żukowska.

Martyna Bunda

Urodzona w Gdańsku, absolwentka polityki społecznej na UW w Warszawie. Wychowana na Kaszubach, akcję swoich powieści ulokowała na Pomorzu, w okolicach Kartuz.

Jej debiutancka, poświęcona silnym kaszubskim kobietom książka pt. “Nieczułość”, doczekała się czterech przekładów na języki obce i adaptacji teatralnej w teatrze Wybrzeże. Kolejna książka, “Kot niebieski” poświęcona jest najszerzej pojętym poszukiwaniom wewnętrznym, właśnie ukazała się również w Czechach. Obie książki wydało Wydawnictwo Literackie.

Ponadto Martyna Bunda od 20 lat zajmuje się dziennikarstwem. Przez kilka lat prowadziła Dział Krajowy w tygodniku POLITYKA, dziś jest publicystką tego tytułu.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Z kamerą wśród książek”, na który Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.