Biblioteka w Słupsku zaprasza w styczniu

12 stycznia (piątek) o godz. 17:30 w Filii nr 11 MBP przy ul. Hubalczyków 8 odbędzie się spotkanie podróżnicze z Danielem Kosmalskim oraz gośćmi z Turcji. Temat spotkania „Turcja – kraj kontrastów”.

20 stycznia (sobota) o godz. 11:00 zapraszamy do Klubu Czarnego Krążka przy Grodzkiej 3 na emisję krótkometrażowych filmów dokumentalnych Jacka Bławuta pt. „Kostka cukru” oraz „Ślizgiem do nieba”. Dyskusję po seansach poprowadzi Krystyna Mazurkiewicz.

Klub Czarnego Krążka zaprasza w czwartek 25 stycznia godz. 17:00 na spotkanie pt. „Syd Barrett i początki grupy Pink Floyd”!, które poprowadzi Piotr Nowak. Spotkanie jest podsumowaniem wystawy zorganizowanej z okazji 50. rocznicy wydania debiutanckiego albumu Pink Floyd. Wystawę oglądać można w Klubie Czarnego Krążka przy ul. Grodzkiej 3 do końca stycznia.

Z wielką przyjemnością informujemy, że na stronie Bałtyckiej Biblioteki Cyfrowej otworzyliśmy Wirtualne Muzeum Lalkarstwa. Cyfrowe muzeum prezentuje ponad 200 lalek i obiektów plastycznych ze zbiorów Państwowego Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku. Zbiory te może interaktywnie przeglądać każdy, z dostępem do Internetu.
Wkrótce poszerzymy zbiory o kolejne cyfrowe eksponaty. Wirtualne Muzeum Lalkarstwa to tylko część projektu, który powstał dzięki dofinansowaniu z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Cyfrowa. Partnerem w projekcie był Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”.
https://bibliotekacyfrowa.eu/dlibra/collectiondescription/104