Od 4 maja biblioteki mogą pracować. Które pracują na Pomorzu?

Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, Jarosław Zalesiński:

„WiMBP przygotowywała się do otwarcia już od jakiegoś czasu, zostały m.in. zakupione środki ochronne (maseczki, rękawiczki, przyłbice, osłony itd.), wstępnie zostały też przygotowane procedury. Przedstawione na stronie Ministerstwa Rozwoju uzgodnione z GIS standardy sanitarne, jakie muszą zostać spełnione przez biblioteki, wymagają jednak od nas obecnie jeszcze dużych zmian organizacyjnych. Potrzebujemy na to trochę czasu. Musimy też czekać na opublikowanie rozporządzenia rządu, bo dopiero na podstawie oficjalnego dokumentu Sanepid będzie mógł opiniować nasze procedury. Z tych powodów filie WiMBP nie będą dostępne dla czytelników od 4 maja. O dacie otwarcia bibliotek dla odwiedzających oczywiście poinformujemy, gdy tylko będzie ona znana – powiedział Gazecie Świętojańskiej Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku”. (gazetaswietojanska.org)

Czytaj więcej

Biblioteka Sopot

Sopoteka i Filia Broadway od 6 maja 2020 r., będą czynne dla Czytelników!

Niestety przyjdzie nam działać w zmienionej rzeczywistości, obwarowanej rzędem zasad, których z racji niemijającego zagrożenia epidemiologicznego zobowiązani jesteśmy przestrzegać.

Aktualna sytuacja zmusza nas do podjęcia działań, mających na celu zmniejszenie ryzyka zarażenia Covid-19 w Filiach Biblioteki Sopockiej. Jedną z nich jest ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni w naszych Filiach.

Czytaj więcej

Biblioteka Gdynia

4 maja Biblioteka Gdynia nie otwiera filii bibliotecznych, a rozpoczyna przygotowania do bezpiecznego udostępnienia zbiorów czytelnikom w najbliższym możliwym czasie.
O terminie otwarcia placówek poinformujemy wkrótce. Tymczasem podajemy najważniejsze zasady korzystania z naszej oferty, które będą obowiązywały po otwarciu bibliotek.

Co najważniejsze: wszyscy pracownicy Biblioteki Gdynia zostaną zobligowani do zachowania szczególnej ostrożności: dezynfekowania dłoni, stosowania otrzymanych masek/przyłbic/rękawic ochronnych, dbania o szczególną czystość w miejscu pracy.

Wszystkie filie biblioteczne przygotowane zostaną do przyjmowania czytelników poprzez reorganizację stanowisk bibliotecznych: montaż szyb ochronnych, ograniczenie możliwości swobodnego poruszania się po bibliotece przez czytelników.

Czytaj więcej

Biblioteka Rumia, Stacja Kultura

W związku z ogłoszonym przez rząd II etapem znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i uchyleniem z dniem 4 maja zakazu działalności instytucji kultury informujemy, że Stacja Kultura i filie zostaną otwarte w innym terminie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi od poniedziałku rozpoczyna przygotowania do bezpiecznego udostępniania zbiorów, zgodnie z ogłoszonymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym z dnia 28 kwietnia wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce, rekomendacjami Biblioteki Narodowej oraz wytycznymi organu prowadzącego.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników oraz pracowników pragniemy przygotować się jak najlepiej do nowej sytuacji. W najbliższych dniach ogłosimy obowiązujące procedury.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych etapach przywracania działalności naszej instytucji.

Czytaj więcej

Biblioteka Słupsk

Informujemy, że od 11 maja 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Słupsku, budynek główny i filie, zostaną otwarte. Termin zwrotu książek/ materiałów bibliotecznych zostaje przedłużony do 15 maja 2020 r. Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy zasady korzystania z naszych placówek, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo. 

Czytaj więcej

Biblioteka Lębork

W dniu 6 maja 2020 zostają uruchomione wypożyczalnie zbiorów. Przed przyjściem do biblioteki prosimy zapoznać się z poniższymi zasadami. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Biblioteka Reda

W związku z ogłoszonym przez rząd II etapem znoszenia ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa i uchyleniem z dniem 4 maja zakazu działalności instytucji kultury informujemy, że placówka nasza oraz Filia Nr 1 Mediateka otwarte zostaną w innym terminie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie rozpoczęła przygotowania do bezpiecznego udostępniania zbiorów, zgodnie z ogłoszonymi przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym z dnia 28 kwietnia wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii Covid-19 w Polsce, rekomendacjami Biblioteki Narodowej oraz wytycznymi organu prowadzącego.

W trosce o bezpieczeństwo czytelników oraz pracowników pragniemy przygotować się jak najlepiej do nowej sytuacji. Wkrótce ogłosimy obowiązujące procedury.

O kolejnych etapach przywracania działalności naszej instytucji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Czytaj więcej

Biblioteka Chojnice

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach informuje, że od środy 6 maja otwarte zostają dla czytelników następujące działy: Wypożyczalnia Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, Wypożyczalnia dla Dzieci, Mediateka oraz Wypożyczalnia Naukowa.

Zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej, nadal zamknięte pozostają Czytelnia wraz z Pracownią Dokumentacji Regionalnej, nie będzie też można na razie korzystać z Pracowni Internetowej w Mediatace. W Filii nr 6 przy ul. Młodzieżowej czynne będą zarówno Wypożyczalnia dla Dorosłych, jak i Oddział dla Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej

Biblioteka Bytów

Biblioteka Miejska (siedziba główna i Filia) nie będzie otwarta dla czytelników 4 maja 2020 r.

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że finalizujemy przygotowania do bezpiecznego udostępniania zbiorów. Ponowny termin otwarcia zostanie ustalony po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. O terminie otwarcia Biblioteki poinformujemy wkrótce.

Czytaj więcej

Biblioteka Kościerzyna

By otworzyć Bibliotekę Miejską i zagwarantować bezpieczne
wypożyczanie książek, musimy poczekać na zezwolenie Sanepidu i
rozporządzenie dotyczące zasad funkcjonowania instytucji kultury w
trakcie epidemii.
Z naszej strony postaramy się zrobić wszystko, by było to jak
najwcześniej, ale niestety nie uda się nam od poniedziałku 4 maja.
Będziemy Państwa informować na bieżąco, gdy tylko uzyskamy
pozwolenie na otwarcie. Życzymy dużo zdrowia.

Czytaj więcej