Rysuje się! Wywiady z trójmiejskimi ilustratorami

Brakuje Wam kontaktu z ilustracją i warsztatów rysunkowych w Bibliotece Oliwskiej? Jest na to sposób! Czytajcie wywiady, które Mateusz Pudlis – pracownik naszej biblioteki, przeprowadził z trójmiejskimi ilustratorami. Dowiecie się jak zaczynali, co ich kręci i co w ilustracji jest najważniejsze. Dorośli nie będą się nudzić, a na dzieci czekają niespodzianki!

1. Jeden rysunek za tysiąc słówRozmowa z ilustratorem Bartłomiejem Broszem

Bartłomiej Brosz jest autorem rysunków i ilustracji do gazet, podręczników i książek dla dzieci. Ostatnio w wydawnictwie Adamada ukazała  autorska, kapitalna seria książek B. Brosza – Gdybym miał gorylaGdzie się zmieści żyrafaJak znaleźć słoniaPrzydałby mi się wieloryb. Z niecierpliwością czekamy na wydanie kolejnych tytułów.

2. Czy smok to zwierzę? Rozmowa z ilustratorką Agnieszką Żelewską

Agnieszka Żelewska jest ilustratorką książek i podręczników dla dzieci. Najbardziej lubi rysować koty, misie (które jadą i jadą…), świnki (szczególnie Wesołe Ryjki) i czarownice (głównie Irenki). Lubi spotkania z dziećmi, rozmowy o książkach i wspólne rysowanie. Szyje też niezwykłe, unikatowe zabawki. Otrzymała szereg nagród i wyróznień, w tym dwukrotnie prestiżową nagrodę Polskiej Sekcji IBBY. (źródło opisu wyd. Egmont i wyd. Bajka)

3. Dwie pasje. Rozmowa z ilustratorką Marianną Jagodą

Skończyła Wydział Malarstwa i Grafiki na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się ilustracją książkową i projektowaniem graficznym. Brała udział w wielu wystawach i konkursach Sztuki Książki w kraju i za granicą (otrzymała m.in. wyróżnienie za wysoki poziom artystyczny ilustracji książkowej od Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek w konkursie Współczesna Sztuka Książki); współpracuje z wieloma wydawnictwami (m.in. Adamada, Literatura, Media Rodzina, wydawnictwa edukacyjne) i instytucjami kultury. Największą przyjemność sprawia jej ilustrowanie książek dla dzieci. Jej ilustracje są pogodne, emanują dobrą energią i wspomagają rozwój wyobraźni najmłodszych.

Za: WiMBP