VII Pomorski Konkurs Literacki dla Nauczycieli

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku oraz Stowarzyszenie Edukacyjne Volumin zapraszają czynnych i emerytowanych nauczycieli oraz innych pracowników pedagogicznych z województwa pomorskiego do udziału w konkursie literackim.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie publikowały dotąd samodzielnej książki poetyckiej czy prozatorskiej. Nie mogą w nim startować laureaci nagrody głównej poprzednich edycji. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2021 roku.

O konkursie

Konkurs ma wspierać i promować utalentowanych literacko pomorskich nauczycieli i innych pracowników pedagogicznych, rozbudzać aktywność twórczą, pielęgnować pasje literackie i integrować środowisko pedagogiczne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa pomorskiego, pomorski kurator oświaty, starosta słupski i prezydent Słupska. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. W obu kategoriach laureaci nagród głównych otrzymają po tysiąc złotych. Wysokość wyróżnienia – w obu kategoriach – to 500 zł.

Tematyka i forma prac

Teksty mogą przysyłać nauczyciele różnych przedmiotów i różnych typów szkół oraz inni pracownicy pedagogiczni. Tematyka prac jest dowolna. Można zgłaszać do trzech utworów poetyckich i do 10 stron znormalizowanego wydruku komputerowego prozy (po cztery kopie każdej pracy).

Kto ocenia prace?

Prace oceniane będą przez jury konkursowe w składzie: Sławomir Rzepczyński – prof. Akademii Pomorskiej, red. Zbigniew Babiarz-Zych, Jolanta Nitkowska-Węglarz – pisarka i dziennikarka  oraz Jolanta Betkowska – przedstawicielka organizatora.

Jak i do kiedy można składać prace?

Prace należy składać do 30 września 2021 roku. Powinny być przesłane w dwóch formach:

 • elektronicznej na adres e-mail: j.betkowska@pbw.slupsk.pl
 • drukowanej – osobiście lub pocztą pod adres:
  PBW w Słupsku
  ul. Jaracza 18a
  76-200 Słupsk
  z dopiskiem: VII Pomorski Konkurs Literacki dla Nauczycieli

Szczegóły, regulamin, załączniki znajdują się na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku.

Ubiegłoroczni laureaci

W 2020 roku w VI edycji konkursu laureatami zostali:

 • poezja
  nagroda główna – Małgorzata Wojtaszek z Kobylnicy
  wyróżnienie – Agnieszka Gałęziewska z Karczemek
 • proza
  nagroda główna – nie przyznano
  wyróżnienie – Barbara Pieślak z Jezierzyc
  wyróżnienie – Alicja Julita Błazucka ze Słupska
  wyróżnienie – Tomasz Witkowski z Sopotu