27.01 PC DRAMA / Nie lubię pana, panie Fellini

Termin: 27.01.2020, godz. 19.00
Miejsce: Klub Żak
Bilety: 10-20 zł

autor i reżyseria: Marek Koterski | wykonanie: Małgorzata Bogdańska

Biograficzna opowieść o włoskiej aktorce Giulietcie Masinie – żonie Federico Felliniego – staje się pretekstem do spojrzenia na kobietę uniwersalną, ponadczasową, wierną, która zatraca siebie z miłości do genialnego, lecz niewiernego męża. Na scenie tylko ona – Giuletta/Małgorzata. Obok niej walizka z rekwizytami charakterystycznymi dla Felliniego i Masiny – melonikiem, nosem klowna, trąbką, strojami. Czy geniusz usprawiedliwia nielojalność i niewierność? „Czym jest dla mnie miłość? Całym życiem” – deklaruje bohaterka.
Marek Koterski to jeden z najważniejszych polskich scenarzystów i reżyserów filmowych oraz teatralnych, dramatopisarz. Absolwent łódzkiej filmówki. W cyklu jego komedii bohaterem jest alter ego autora, Adam Miauczyński. Koterski nakręcił m. in. „Dzień świra”, „Życie wewnętrzne”, „Nic śmiesznego”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „7 uczuć” i „Baby są jakieś inne”.
Wydarzenie odbędzie się równo tydzień po setnej rocznicy urodzin Federico Felliniego. Po pokazie się spotkanie z Markiem Koterskim i Małgorzatą Bogdańską.