8.11 „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica” spotkanie autorskie z Martą Abramowicz

Termin: 8.11.2018, godz. 19.00
Miejsce: Teatr na Plaży
Wstęp wolny

Marta Abramowicz, autorka bestselleru Zakonnice odchodzą po cichu powraca z nowym reportażem. O jej poprzedniej książce Krystyna Janda mówiła, że to: specjalna, mocna i poruszająca lektura. Książka Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica przełamując kolejne społeczne tabu ma szansę wywołać podobne emocje. Z autorką reportażu porozmawia Magdalena Grzebałkowska.

Ludzie znają dzieci księży. Znają ich matki i ojców. Ale o tym się głośno nie rozmawia. Niektórzy mówią – tabu. Inni – hańba. Wszyscy wiedzą, że księża nie przestrzegają celibatu. Jest to wiedza tak powszechna, że nie wywołuje ani zdziwienia, ani zgorszenia. Tak po prostu jest. To historie o sąsiadkach, ciotkach, kuzynach i kolegach. Dlaczego nikt nie przerwie milczenia? Dlaczego matki są odsądzane od czci i wiary? Dlaczego ludzie się na to zgadzają? Dlaczego biskupi są gotowi zatuszować sprawę?

Marta Abramowicz (1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Za swoją ostatnią książkę Zakonnice odchodzą po cichu nominowana do nagrody Okulary Równości 2017. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność przyjścia.