11.05 Yiddishland – spotkanie z André Ochodlo i Adamem Żuchowskim

Termin: 11.05.2018, godz. 18.00
Miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury
Wstęp wolny

Fundacja Terytoria Książki, Wydawnictwo słowo/obraz terytoria orazNadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na promocję książki „Yiddishland. Pieśni jidysz z kolekcji André Ochodlo”.

Zaproszeni goście: André Ochodlo, Adam Żuchowski.
Rozmowę poprowadzi Tomasz Olszewski (Radio Gdańsk S.A.)

Fragmenty książki będzie recytował aktor Krzysztof Gordon.

W trakcie spotkania wyświetlone zostaną video klipy z recitalu Polin – The Art od Yiddish Songs. André Ochodlo towarzyszy międzynarodowy zespół muzyczny Odem’s Quintet. Nagranie zrealizowane zostało przez Video Studio Gdańsk w trakcie koncertu w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej latem 2016.

O KSIĄŻCE (terytoria.com.pl/1169-yiddishland.html):
YIDDISHLAND to wyjątkowa kolekcja 120 NOWYCH PIEŚNI JIDYSZ pod redakcją André Ochodlo, skomponowanych przez 12 współczesnych polskich kompozytorów do najwybitniejszych dzieł poezji jidysz. Książka zawiera wszystkie wiersze w oryginale (zapisane alfabetem hebrajskim i łacińskim), a także tłumaczenia na język angielski i polski.

Do każdego egzemplarza dołączona została płyta CD „YIDDISHLAND – trailer” zapowiadająca serię André Ochodlo YIDDISHLAND Collection. Płyty ukażą się 1 września 2019 roku w osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej.

André Ochodlo – założyciel i dyrektor Teatru Atelier Sopot (1989, od 1997 roku Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej), festiwalu Lato Teatralne Sopot (od 1994) i Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską (od 2006), reżyser i scenograf. Reżyseruje także w czeskich teatrach w Ostrawie i Brnie oraz na stałe współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Adam Żuchowski – kontrabasista, kompozytor, aranżer. Współtworzy zespół TrioMania, który otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce – Fryderyk – za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl. Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka. Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Kierownik muzyczny większości projektów Andre Ochodlo.

Tagi