Termin: 14.09.2023, godz. 17.30
Miejsce: Sopoteka

Przez 28 lat konkurs inspirował i zachęcał pisarzy i pisarski z całej Polski do dzielenia się z nami magią swoich słów. To była kolejna niezwykła podróż przez świat poezji, pełna emocji, refleksji i głębokich myśli. Każdy nadesłany wiersz jest wyjątkowym dziełem sztuki, które ukazuje różnorodność ludzkich uczuć i doświadczeń. Nasze jury, które składa się z doświadczonych pisarzy i krytyków literackich, miało niezwykle trudne zadanie wyboru najlepszych prac spośród wielu zgłoszeń.

Podczas gali poznamy laureatkę lub laureata tegorocznej edycji Konkursu oraz osoby wyróżnione, których utwory ukażą się drukiem w kolejnym wydaniu tomiku „Miejsce obecności”.

Gala to nie tylko czas wręczenia nagród, ale także okazja do spotkania się z utalentowanymi autorami i miłośnikami literatury. W tym roku naszym gościem, który uświetni galę, będzie poeta, pisarz i tłumacz Jarosław Mikołajewski. Z autorem będziemy rozmawiać o miejscu poezji we współczesnym świecie, o tłumaczeniu poezji (w jego dorobku znajdują się przekłady m.in. utworów Dantego, Petrarki, Michała Anioła, Leopardiego, Montalego, Ungarettiego, Luziego, Penny, Pavesego, Pasoliniego). Mikołajewski opracował antologię poezji włoskiej dwudziestego wieku pt. „Radość rozbitków”.

Za: Sopoteka