7.08 Gala konkursu „O Złote Pióro Sopotu” online

Biblioteka Sopocka zaprasza na transmisję on-line z gali wieńczącej konkurs poetycki „O Złote Pióro Sopotu”
Termin: 7.08.202, godz. 18.00

Równo od ćwierćwiecza do Biblioteki Sopockiej rokrocznie spływają setki wierszy z całej Polski autorstwa twórców zarówno niezrzeszonych jak i zrzeszonych w związkach twórczych. Tematyka utworów jest dowolna, a głównym kryterium oceny utworu są jego walory literackie. Celem konkursu jest popularyzacja kreatywnego pisania w Polsce i zachęcenie do spróbowania własnych sił w zawodzie pisarza, poety.

Setki nadesłanych wierszy, godziny obrad jury i… już wszystko wiemy. Niniejszym ogłaszamy, iż organizowany po raz 25. konkurs „O Złote Pióro Sopotu” został rozstrzygnięty.

Jury w składzie: Piotr Lorkowski, Andrzej Fac i Artur Nowaczewski wskazało zwycięskie nazwisko autora oraz osób wyróżnionych.

Podczas finałowej gali poznamy nazwiska laureata (lub laureatki!) oraz osób wyróżnionych. Niestety ze względu na pandemię wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie będzie miało charakter zamknięty – zaproszeni na nie uczestnicy zostali poinformowani o terminie gali drogą mailową. Aby jednak każdy mógł wziąć udział choćby „duchem” w wydarzeniu, będziemy je transmitować na żywo w naszych mediach społecznościowych.
Nazwiska laureata/laureatki oraz osób wyróżnionych opublikujemy po zakończeniu gali na naszym fanpage’u.

Za: Sopoteka