Termin: 21.02.2024, godz. 17.00
Miejsce: Sopoteka

Jak co roku staramy się w wyjątkowy sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, dlatego zapraszamy do udziału w VI edycji Dyktanda Sopockiego!

Wszystkich miłośników języka polskiego, a szczególnie polskiej ortografii, zachęcamy do zmierzenia się z tekstem dyktanda, który przygotowała dr Joanna Ginter. W dyktandzie może wziąć udział osoba w każdym wieku, która czuje w sobie ducha ortograficznej rywalizacji.

Po dyktandzie, około godziny 18:00, zapraszamy na spotkanie z Elżbietą Pałasz, autorką książki „Jedzcie dzieci! czyli przecinek i spółka”. Spotkanie o zawiłościach języka polskiego i nie tylko poprowadzi Ewa Lewandowska.

Bezpośrednio po spotkaniu autorskim ogłosimy laureatów tegorocznego Dyktanda Sopockiego. Będzie to również czas dla uczestników, aby poruszyć ewentualne sporne kwestie w treści dyktanda.

Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w konkursie, czekają nagrody. Zdobywca głównej nagrody otrzyma czytnik e-booków inkBOOK, a pozostałe osoby karty podarunkowe do księgarni Smak Słowa oraz gadżety inspirowane poprawną polszczyzną.

Na Dyktando obowiązują zapisy, formularz można znaleźć pod linkiem: https://www.mbp.sopot.pl/dyktando/
Obowiązuje limit zgłoszeń: w Dyktandzie może wziąć udział 45 osób.

Przed zgłoszeniem udziału w konkursie należy zapoznać się z Regulaminem.