Termin: 23.09.2023
Miejsce: Teatr Miniatura

W weekend 23 i 24 września wracamy z regularną prezentacją spektakli w naszej siedzibie. Jednocześnie odbędzie się premiera książki „Zmień się!” Agnieszki Kochanowskiej wydanej we współpracy z wydawnictwem Tashka – rodziny z dziećmi 4+ będą mogły wziąć udział w rodzinnym czytaniu performatywnym, przetworzyć stare ubrania z wykorzystaniem ilustracji z książki i wziąć udział w warsztatach twórczych.

Zaczynamy nowy sezon w odświeżonej wersji – w wakacje foyer teatru zostało przemalowane i pojawiło się w nim na stałe stoisko wydawnictwa Tashka, gdzie można znaleźć znakomite książki dla dzieci. Do końca września ruszy też nowa strona internetowa teatru.

23 i 24 września zagramy spektakl dla dzieci 4+ „Zmień się!” o gąsienicy, która nie może się doczekać, kiedy zostanie motylem, i postanawia coś z tym zrobić. Razem z wydawnictwem Tashka postanowiliśmy wydać książkową wersję tej historii z pięknymi ilustracjami Magdaleny Parfieniuk. Na premierowy weekend zaplanowaliśmy też dużo atrakcji.

W sobotę 23 września pomiędzy spektaklami, o 11.00, odbędzie się rodzinne czytanie performatywne książki z udziałem autorki Agnieszki Kochanowskiej, na co dzień kierowniczki literackiej teatru, aktorki i reżyserki spektaklu Edyty Janusz-Ehrlich i wydawczyni Katarzyny Kucharskiej. Wspólnie z publicznością podzielą się na role i przeczytają kilka scen ze „Zmień się!”.

O 13.00 wydawnictwo Tashka poprowadzi warsztaty „Upcyclingowa zmiana”, gdzie uczestnicy będą mogli dokonać prawdziwej przemiany swoich starych koszulek bawełnianych lub innych części garderoby w atrakcyjne nowości – a to za sprawą prasy termotransferowej i ilustracji do książki. Aby zapisać się na warsztaty, trzeba przesłać informację o ilości i wieku osób na adres tashka@tashka.pl.

Nowy sezon Miniatury będzie upływał pod hasłem #czułość, a 24 września o 13.00 Monika Tomczyk i Adam Gibki, czyli Pracownia Teatralnych Inspiracji, rozpoczną projekt artystyczno-badawczy w formie rodzinnych warsztatów „#czułość – poszukiwania, poszukiwana”, gdzie będą badać temat czułości, nawiązując do nowych premier teatralnych. Podczas pierwszego spotkania zaproszą do tworzenia „czułych” instalacji w przestrzeni teatru nawiązujących do motywów ze spektaklu i książki „Zmień się!”. Aby się zapisać, trzeba wypełnić formularz https://forms.gle/xUHbSuEKMtJKyBCF8.