Termin: 25.11.2021, godz. 18.30
Miejsce: ul. Targ Rybny 10B

Wydawnictwo Fundacja Duży Format i Księgarnia Wydawnictwa Marpress oraz autorka Lena Pelowska zapraszają na premierę książki poetyckiej – debiutu – Leny Pelowskiej „Marcjanna idzie na wojnę”.

Książka stanowi poetycki debiut autorki. Wiersze do tomiku powstawały przez kilkanaście lat, nabierając mocy i wpisując się w zmiany społeczno-kulturowe, jakich właśnie doświadczamy. Marcjanna, bohaterka gdańskich uliczek to dziewczyna niepokorna, dotkliwy obserwator świata, pełen wewnętrznych rozterek, ale niepozbawiony lekkiej, kobiecej autonomii.

Spotkanie poprowadzi Rafał T. Czachorowski.

Magdalena Kuśmirek (vel Lena Pelowska) – z wykształcenia fizyk, mieszka i pracuje w Gdańsku. Na swoim koncie ma wiele artykułów branżowych i popularno-naukowych. Poezją interesuje się od czasu liceum, prawdziwa fascynacja przyszła jednak dopiero wraz z nastaniem portali poetyckich. Jej wiersze ukazały się w antologiach twórców trójmiejskich takich jak: Rękopisy z szufladyDrugi brzeg.

Lena jest pasjonatką fizyki oraz fantastyki naukowej, co da się odczytać w jej wierszach, ale do ścisłych zainteresowań dołączyły również inne, bardziej artystyczne, takie jak fotografowanie oraz nałogowe słuchanie muzyki. Od dwunastu lat jej ulubionym zajęciem stało się też czytanie i pisanie haiku, co zaowocowało kolekcją blisko tysiąca haiku. Część z nich ukazała się drukiem w antologiach polskich i zagranicznych: Haiku. AntologiaNiebieskie trawyDajmy grać świerszczomPory roku w polskim haiku, a także na prowadzonym od wielu lat blogu Haiku Lenku. Obecnie współredaguje portal poemax.pl.