27.06 Beztroskie lato 1939 roku, które zmieniło wszystko. Spotkanie z Marią Paszyńską

Termin: 26.06.2018, godz. 18.00
Miejsce: Empik Galeria Bałtycka
Wstęp wolny

Od czasu kiedy sielankową atmosferę wakacji przerwał warkot niemieckich samolotów wojennych, życie bohaterek nowej powieści Marii Paszyńskiej zmieniło się diametralnie. „Owoc granatu. Dziewczęta wygnane” (Wydawnictwo Książnica) to pierwsza część trylogii, oparta na faktach opowieść o kresowych dziewczętach, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię, aż na Bliski Wschód. Ich losy autorka przedstawi podczas spotkania z czytelnikami już 27 czerwca w salonie Empik Galeria Bałtycka.

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają wakacje w dworku dziadków. Beztroski czas przerywa wybuch wojny. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia.

Pierwsza część trylogii „Owoc Granatu” to opowieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności – zawsze i pomimo wszystko. Historia bohaterek wbija czytelnika w fotel i porusza do głębi.

Maria Paszyńska – obecnie pisze felietony oraz powieści z historią w tle, prowadzi także własny program telewizyjny „Poszlafirujemy po Pragie”. Jest przewodnikiem miejskim po Warszawie i varsavianistką z zamiłowania. Napisała m.in. „Gonitwę chmur”, „Krwawe morze” oraz „Warszawski Niebotyk”.