29.05 Książka w roli głównej – cykl spotkań w Teatrze Miniatura

29 maja 2022, godz. 12.00

Piotr Zeszutek czyta „Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie” Maliny Prześlugi Wydawnictwa Tashka

Rugbysta, kapitan klubu Ogniwo Sopot, z którym zdobył mistrzostwo Polski, kapitan reprezentacji Polski w rugby Piotr Zeszutek wraz z aktorem Wojciechem Stachurą i pedagog teatru Moniką Tomczyk przeczytają „Bajkę o rozczarowanym Rumaku Romualdzie”

Warsztaty po czytaniu „Jak w bajce!” poprowadzi pedagożka teatru Monika Tomczyk. Obowiązują zapisy na warsztaty.

Wstęp na spotkania bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku Wrzeszczu, udział w warsztatach bezpłatny, zgłoszenia na adres: bilety@teatrminiatura.pl, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Postanowiliśmy sprawdzić i do czytania współczesnych polskich książek dla dzieci zaprosiliśmy znanych sportowców. Pierwsze spotkanie odbyło się 24 kwietnia, a jego gościem był mistrz świata Leszek Blanik. Drugie już 29 maja o 12.00, a na naszej scenie pojawi się kapitan reprezentacji Polski w rugby Piotr Zeszutek. Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek do odbioru w teatrze.

Nowy cykl spotkań KSIĄŻKA W ROLI GŁÓWNEJ dla rodzin z dziećmi od 5 lat rusza dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Połączenie może wydawać się niecodzienne – sportowcy rzadko pokazują się z książką, co nie znaczy, że nie czytają, zależy nam na przełamywaniu stereotypów. Wszyscy zapraszani do Miniatury sportowcy z entuzjazmem reagują na projekt teatralno-czytelniczy. Podczas spotkań mistrzowie świata opowiedzą o uprawianych dyscyplinach sportu i odpowiedzą na pytania publiczności, która przy okazji będzie mogła przekonać się, jak wiele łączy sport i teatr – mówi Justyna Sawicka, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Każde wydarzenie w cyklu to czytanie wybranej książki oraz spotkanie ze znanym sportowcem. Potem ci, którzy będą mieli ochotę na pogłębienie tematu książki i teatralną zabawę, będą mogli wziąć udział w rodzinnych warsztatach. Udział jest bezpłatny – należy tylko odebrać bezpłatną wejściówkę w siedzibie Teatru Miniatura, a chęć udziału w warsztatach zgłosić na adres mailowy bilety@teatrminiatura.pl.

W ramach cyklu odbędzie się pięć niedzielnych spotkań, dwa do wakacji, a trzy na jesieni. Pierwszymi gośćmi są 24 kwietnia o 17.00 Leszek Blanik, gimnastyk sportowy, mistrz świata i mistrz Europy, który przeczyta wraz z aktorem Wojciechem Stachurą i pedagog teatru Moniką Tomczyk fragmenty książki „Zawodowcy” Pawła Beręsewicza Wydawnictwa Literatura, a 29 maja o 12.00 Piotr Zeszutek, rugbysta, kapitan reprezentacji Polski w rugby, który przeczyta wraz z aktorem Wojciechem Stachurą i pedagog teatru Moniką Tomczyk „Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie” Maliny Prześlugi wydaną przez Wydawnictwo Tashka. Spotkania będą tłumaczone na żywo na Polski Język Migowy.

Po pierwszym spotkaniu odbędą się warsztaty „Zawód: pietruszka”, a po drugim „Jak w bajce”. Oba poprowadzi pedagog teatru Monika Tomczyk. Zapisy na warsztaty: bilety@teatrminiatura.pl, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kolejne spotkanie już we wrześniu.