Na przełomie maja i czerwca przypada XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka to ogród”.

Biblioteka Sopocka, jak co roku, przygotowała dla swoich najmniejszych czytelników moc atrakcji w tym wyjątkowym tygodniu.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Minitece (Jakuba Goyki 1).
Na każde wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne: 519 720 620

Pan Poeta show
30 maja, godz. 17:00

Autor krótkich, edukacyjnych bajek wyróżnionych na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” w 2021 roku. Pan Poeta zadebiutował książką „Kura, co tyła na diecie” w wydawnictwie Prószyński i S-ka. W ciągu roku od debiutu ukazały się jeszcze cztery tytuły autora. Po roku „Ptasia Seria” została zamknięta szóstym tytułem, czyli „Sową, co bałagan ma w porządku„. Spotkania autorskie dla dzieci z Panem Poetą angażują, bawią i zachęcają do czytania najmłodszych. Krótkie bajki do czytania autorstwa pana Michała są pretekstem do wciągnięcia dzieci w wir zabaw, przebieranek, kolorowych balonów i niezliczonych uśmiechów.

Bartek Brosz zdradza, gdzie się zmieści żyrafa
31 maja, godz. 17:00

Bartek Brosz napisał i zilustrował kilka książek dla najmłodszych, które zostały wydane w Polsce i za granicą. Wśród nich: Gdzie się zmieści żyrafa, Przydałby mi się wieloryb, A gdybym tak miał goryla, Jak znaleźć słonia.

Grażyna Bąkiewicz w Minitece
2 czerwca, godz. 17:00

Podczas spotkania z Grażyną Bąkiewicz dzieci poznają historię zagubionego pluszaka- Króliczka Wędrowniczka. To wspaniała i wzruszająca opowieść o relacjach z pozoru obcych sobie ludzi. Dzieci (i dorośli także) znajdą tu wiele wartościowych treści, poruszających wątków i całkiem dużą dawkę autobusowego bon tonu.

Agnieszka Frączek w Minitece
5 czerwca, godz. 17:00

Agnieszka Frączek jest autorką licznych opowiadań i wierszy dla dzieci. W swoich utworach wykorzystuje gry słowne oraz wprowadza pojęcia z zakresu językoznawstwa Opowiada o kulturze języka polskiego i rozprawia się z błędami językowymi. W 2019 roku została uhonorowana tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Na spotkaniu dzieci poznają wiersze autorki i wezmą udział w zabawach słownych.

Monika Sylwia Ziemann w Minitece
6 czerwca, godz. 17:00

Podczas spotkania z Sylwią Ziemiann wysłuchamy ciepłych i zabawnych wierszy dla dzieci, które mogą pomóc milusińskim lepiej zrozumieć otaczający świat. Dzieci poznają psotnego kotka, walczące koguty, modną zebrę i brudasa, który za nic w świecie nie chce się umyć. Podejmą próbę odpowiedzi na pytanie, gdzie zasypia wiatr. Poznają radość zabawy na karuzeli. Spotkają trąbę powietrzną, która zabiera ze sobą wszystko, co spotka na swojej drodze. Dowiedzą się, czym różni się życie na wsi od życia w zatłoczonym mieście. A przede wszystkim będą dobrze się bawić.

Opowieści magicznego Trójmiasta
7 czerwca, godz. 17:00

Dominiką Kraska jest bibliotekarką-pisarką. Autorka zafascynowana historią miejsc i postaci postanowiła trochę pofantazjować i wpleść w ich życie magię… Dzięki Dominice mali czytelnicy poznają nieco bliżej Parasolnika z Sopotu oraz mieszkańców pewnej sopockiej willi. Po spotkaniu spacer z niespodzianką.

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom są dofinansowane ze środków miasta Sopotu.