7.08 Warsztaty twórczego pisania dla osób poniżej 21 lat

– Lubisz pisać, ale czasami brakuje Ci pomysłów?

– Widzisz spektakl (bądź inne dzieło sztuki!), ale zupełnie nie wiesz jak go ubrać w słowa swoje przemyślenia?

– Może uważasz, że to jest dla Ciebie za trudne albo się do tego nie nadajesz?

Przyjdź i przekonaj się, że pisanie wcale nie jest takie złe! Nie musi być tylko szkolnym obowiązkiem – może stać się jednym ze sposobów wyrażania siebie. Podczas warsztatów pobudzisz swoją kreatywność oraz poznasz ćwiczenia, które podsuną Ci mnóstwo rozwiązań na wypadek pustki w głowie.

Pierwszy dzień poświęcony będzie różnorodnym ćwiczeniom z kreatywnego pisania, dzięki którym poszerzysz horyzonty swojego abstrakcyjnego myślenia i wyjdziesz poza ramy pisania szkolnych rozprawek. Podczas drugiego dnia skupimy się zaś na twórczych interpretacjach. Analizując spektakl H. w reżyserii Jana Klaty, poszukamy nawiązań zarówno do oryginalnego dzieła, jak i do współczesności.

Wybrane recenzje zostaną umieszczone na portalu Teatr dla Wszystkich (oczywiście za zgodą i chęcią uczestnika).

ZAPISY: https://app.evenea.pl/event/warsztatypisania/

– Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY! Projekt został dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego ze środków Miasta Gdańska.

– Warsztaty odbędą się 7 i 8 sierpnia w godz. 10:00 – 14:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury (ul. Korzenna 35, w budynku Ratusza Staromiejskiego, Gdańsk)

– W razie pytań, dzwoń śmiało: 514 771 313.

Moderatorki warsztatów:

Natalia Królak – performerka, aktorka i reżyserka. Studentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, absolwentka Szkoły Krytyki Teatralnej. Wiceprezeska Fali Nowej Kultury. Prowadzi zajęcia teatralne dla młodzieży, m.in. w Gdańsku oraz w Słupsku. Uczestniczka programu Teatr i Edukacja 2020 organizowanego przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Związana z Teatrem Gdynia Główna, gdzie gra i reżyseruje spektakle. Zajmuje się organizacją imprez kulturalnych, m.in. współorganizowała 10. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSeLF.

Marysia Pyrek – teatrolożka i menadżerka kultury. Absolwentka Wiedzy o Teatrze Uniwersytetu Gdańskiego, studentka Zarządzania II stopnia na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury. Od dwóch lat współpracuje z agencją marketingową przy organizacji wydarzeń kulturalnych w Trójmieście. W 2019 roku była jurorką Gdyńskiej Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej. Aktualnie uczestniczy w projekcie Teatr i Edukacja 2020 organizowanym przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz Kuźni Liderów i Liderek Gdańskich NGO. Wspólnie z Natalią prowadzi zajęcia teatralne.