Ilustrowana książka „Malwina ratuje święta” od Teatru Miniatura

Właśnie ukazała się książka inspirowana spektaklem – dla wszystkich, którzy kochają atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Malwina ratuje święta
Autorka: Agnieszka Kochanowska
Ilustratorka: Joanna Kurowska
Wydanie pierwsze, Gdańsk 2020
Wydawca: Miejski Teatr Miniatura
Wiek: 4+ 
Twarda okładka, 22 x 22 cm
Cena: 39 zł 
(powyżej 10 egzemplarzy w cenie 35 zł)

Książkę możecie kupić:
na allegro TUTAJ

od 1 grudnia w superksięgarniach w Gdyni – Księgarnia Rodzinna Szymelka przy ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8 – i Gdańsku – księgarnia Firmin przy ul. Lawendowej 2/3
ale też bezpośrednio w Teatrze Miniatura, wystarczy się skontaktować z kasą od wtorku do piątku w godzinach 9.00–15.00: tel. 601 628 377 lub mail: bilety@teatrminiatura.pl

Książka nawiązuje do cieszącego się dużą popularnością familijnego przedstawienia lalkowego „Magiczne święta Malwiny” Teatru Miniatura, do tej pory granego zawsze co roku w grudniu. Głównym bohaterem jest Czarodziej Mizantrop, który uważa, że ludzie zapomnieli, jak należy świętować Boże Narodzenie, więc postanawia, że świąt już więcej nie będzie – wystarczy jedno machnięcie różdżki. Jednak jego sprytna asystentka Malwina do tego nie dopuści – z pomocą zgranej gromady ozdób choinkowych udowodni, że świetnie wiemy, co jest w świętach ważne.

Zarówno spektakl, jak i powstała na jego podstawie książka, to lekka i zabawna opowieść dla wszystkich, którzy kochają atmosferę świąt. Ciepłe, pełne subtelnego humoru i wyrazistych kolorów ilustracje, uzupełniające wprowadzającą czytelników w świąteczny nastrój historię, wykonała graficzka i ilustratorka Joanna Kurowska, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Książkę, wydaną w twardej okładce przez Teatr Miniatura (Gdańsk, al. Grunwaldzka 16), można kupić w cenie 39 zł w siedzibie teatru, na Allegro lub w księgarniach trójmiejskich specjalizujących się między innymi w literaturze dziecięcej: Księgarni Firmin na ulicy Lawendowej 2/3 w Gdańsku, oraz Księgarni Rodzinnej Szymelka przy ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8 w Gdyni.

Za: gdansk.pl