15.12 „Książka o miłości” spotkanie z Małgorzatą Halber i Olgą Drendą

Termin: 15.12.2020, godz. 20.00
Miejsce: Online w Facebook Live IKM

Czy to trudne być z kimś? Czy związku można nauczyć się w każdym wieku? Co jest najważniejsze w życiu we dwoje? Dlaczego uparcie wierzymy w wielką miłość zakończoną małżeństwem? – tego rodzaju pytania zadajemy sobie od lat w gronie przyjaciółek i przyjaciół; najczęściej słysząc o kolejnej relacji, która się wypaliła, przy okazji złamanego serca albo porażki. Dlaczego rozmawiamy o tym dopiero kiedy coś idzie nie tak? Dlaczego właśnie wtedy odwiedzamy terapeutów, pytamy duchowych przewodników, mamę, tatę lub dziadków? Na spotkaniu z autorkami “Książki o miłości” zapytamy o to filozofkę i pisarkę – Małgorzatę oraz etnolożkę i eseistkę – Olgę.

Rozmowę poprowadzi Natalia Fiedorczuk.Małgorzata Halber (ur. 1979) – pisarka, rysowniczka, feministka. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 roku zadebiutowała głośną powieścią „Najgorszy człowiek na świecie”. Publikowała na łamach „Gazety Wyborczej”, „Machiny”, „Dwutygodnika” i „Codziennika Feministycznego”. Autorka lifestyle’owego komiksu internetowego „Bohater”. Studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Interesuje się obiektami porzuconymi: pustostanami, śmieciami, nieużytkami. Mieszka na warszawskiej Ochocie z narzeczonym i czterema kotami.

Olga Drenda (ur. 1984) – pisarka, eseistka, tłumaczka. Skończyła etnologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2012 roku prowadzi na Facebooku stronę „Duchologia” poświęconą codzienności lat 80. i 90. w Polsce. Napisała Duchologię polską. Rzeczy i ludzie w latach transformacji (2016), Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim, 2017) i Wyroby. Pomysłowość wokół nas (2018, książka nagrodzona Nagrodą Literacką Gdynia i nominowana do Paszportów Polityki). Prowadziła podcast o współczesnym folklorze, legendach miejskich i teoriach spiskowych. Pochodzi ze Śląska, mieszkała w Krakowie, Mikołowie i Gdańsku, a niedawno przeprowadziła się do Warszawy.

Natalia Fiedorczuk – pisarka, dramaturżka, publicystka, kompozytorka. Laureatka Paszportu Polityki za debiut prozatorski “Jak pokochać centra handlowe” (2016). Współpracuje z teatrami repertuarowymi jako autorka scenariuszy a także konsultantka developmentu filmów fabularnych. Na co dzień redaguje poradniki dla zmęczonych rodziców i wymyśla książeczki dla niegrzecznych dzieci w wydawnictwie Natuli.