Na stronach nowego album „Twarze Wybrzeża” znajdziemy zdjęcia zespołu aktorskiego wykonane przez Łukasza Ziętka. Natomiast opis sylwetek aktorek i aktorów przygotował krytyk teatralny Jacek Wakara.

Publikację można kupić w kasie Teatru Wybrzeże w cenie 30 zł.

„My, ludzie teatru”

Album w symboliczny sposób podsumowuje piętnaście lat pracy zespołu Teatru Wybrzeże.

– Tacy dziś jesteśmy. Dziś, czyli w sezonie 2021/2022. Sezonie trudnym, pandemicznym, obfitującym w wiele znaków zapytania, w którym teatr, jak i ludzie go współtworzący i teatrowi kibicujący, musieli odnajdywać się w zaskakującej nas ciągle rzeczywistości – pisze we wstępie Adam Orzechowski, dyrektor Teatru Wybrzeże. – My, ludzie teatru, widzimy przyszłość w różnych barwach, nie zawsze kolorowych i optymistycznych, ale zawsze chcielibyśmy komentować świat, przynosić otuchę, spotykać się w teatrze i razem ten teatr tworzyć – dodaje dyrektor Orzechowski.

O tym, jaki jest zespół Teatru Wybrzeże, pisze Jacek Wakar.

– Pierwsze, co przychodzi do głowy, to wielopokoleniowy i jak trzeba zróżnicowany. Ma swoje gwiazdy, by powiedzieć o Dorocie Kolak, Katarzynie Figurze, Mirosławie Bace. Ich status jest najzupełniej oczywisty, ale nikt nie podkreśla go ponad miarę, przesadnie nie manifestuje. Dzieje się wręcz przeciwnie… Bo to jest cecha najważniejszych powstających tu prac. Wspaniałe role nie rodzą się ani nie istnieją w próżni. Raz ja pojawiam się na pierwszym planie, za chwilę ustępuję miejsca partnerce czy partnerowi – zaznacza Jacek Wakar.

Za: pomorskie.eu