Europejski Poeta Wolności to wielowymiarowa inicjatywa poetycka: festiwal, nagroda i seria wydawnicza. 17-20 kwietnia spotkamy się w Gdańsku podczas ósmej edycji wydarzenia.

Autorkami programu Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2024 są Magdalena Kicińska, Małgorzata Lebda:
„Tegoroczny festiwal to okazja do spojrzenia na poezję z wielu stron. Będzie to opowieść o poezji w działaniu, poezji zaangażowanej, poezji w tłumaczeniu, poezji jako performatywnym geście, poezji jako ratunku i pocieszeniu w niespokojnych czasach wielu kryzysów, w których żyjemy. Nade wszystko będzie to moment zadawania pytań, dociekliwych spojrzeń i dyskusji. Zapraszamy do tej wspólnoty rozmów, myśli i działania”.

Nasze zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli m.in. Mariusz Szczygieł, Magda Heydel, Jerzy Jarniewicz, Michał Rusinek, Katarzyna Kasia, Jakobe Mansztajn, Tomasz Różycki, Agnieszka Wolny-Hamkało, Tomasz Stawiszyński. Osobiście poznamy również laureatki oraz nominowanych i nominowane do Nagrody Literackiej Europejski Poeta Wolności.

🔸 POZNAJ WSZYSTKICH GOŚCI I GOŚCINIE FESTIWALU: https://europejskipoetawolnosci.pl/europejski…/goscie/

Zachęcamy do udziału w debatach, spotkaniach, warsztatach, wydarzeniach poetycko-artystycznych oraz spacerach literackich. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Na wskazane w programie wydarzenia obowiązują zapisy. Wybrane spotkania będą tłumaczone na język angielski oraz PJM. Wszystkie stacjonarne wydarzenia odbędą się w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej (Targ Rakowy 11, Gdańsk).

🔸 POZNAJ SZCZEGÓŁY PROGRAMU FESTIWALU: https://europejskipoetawolnosci.pl/europejski…/program/

Za: Instytut Kultury Miejskiej